Basf daxur

Basf systiva

Basf systiva

Piatok 19.júla 2024, meniny má Dušana, zajtra Ilja/Eliáš

Na Ústrednom kontrolnom a skúšobnom ústave poľnohospodárskom (ÚKSUP) prichádza k personálnej zmene. Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Samuel Vlčan odvolal z vedenia Ing. Janu Vargovú, PhD. ktorej poďakoval za doterajšiu prácu a zároveň vymenoval na túto pozíciu PhDr. Jána Berceliho. Funkcie sa ujme v pondelok 16. augusta 2021.

 

Nový generálny riaditeľ ÚKSUP PhDr. Ján Berceli (1980) je absolventom Fakulty manažmentu Univerzity Komenského v Bratislave. V rokoch 1998 – 2003 riadil výrobu v súkromnej spoločnosti zameranej na potravinársku výrobu. Od r. 2003 pôsobil na pozícii zástupcu obchodného riaditeľa, kde mal na starosti najmä riadenie siete obchodných manažérov, venoval sa prieskumu trhu, obchodnému reportingu, zahraničnému obchodu, ako aj riadeniu ľudských zdrojov.

ÚKSÚP je štátnou rozpočtovou organizáciou priamo riadenou MPRV SR. Základnou úlohou ústavu je výkon štátnej odbornej kontroly a skúšobníctva v podmienkach rezortu poľnohospodárstva ako aj štátny odborný dozor nad kvalitou vstupov do poľnohospodárstva (agrochemikálie, krmivá a pod). Pracoviská ústavu okrem hlavných úloh kontrolno-skúšobnej činnosti plnia aj dôležité poslanie v oblasti tvorby a inovácie legislatívnych noriem v odbore svojej činnosti, vývoja a overovania nových metodík a metodologických postupov.

Ústav má bohatú históriu, svojou skladbou odbornej činnosti je širokospektrálnym pracoviskom porovnateľným s európskym štandardom.


Tlačová správa MPRV SR

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov