Basf daxur

Basf systiva

Basf systiva

Streda 24.júla 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Cirkus v priamom prenose a ukážkový chaos v slovenskom agropotravinárstve pokračuje aj naďalej.

 

 

Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) ako najväčšia a najreprezentatívnejšia agropotravinárska samospráva na Slovensku v týchto dňoch nevyjadrila ministrovi pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Jánovi Mičovskému podporu preto, lebo jeho viac ako ročné pôsobenie v pozícii ministra je odrazom absolútnej neodbornosti, nekoncepčnosti prijímaných rozhodnutí a vytvárania výraznej nervozity medzi samotnými poľnohospodármi a potravinármi. Mementom toho je ukážkové fiasko na celoeurópskej úrovni v podobe Plánu obnovy a odolnosti a nulovej podpore, ktorú minister pre slovenských poľnohospodárov a potravinárov vybojoval.

„Máme 5 minút po dvanástej, nemôžeme nečinne prešľapovať na mieste a pozerať sa na to, čo sa deje. Dva týždne sme bez vedenia ministerstva. Skutočne už nevieme, čo si máme o tejto absurdnej situácii myslieť. Ináč ako chaos nad chaos sa to nazvať nedá“, reagoval predseda SPPK Emil Macho.

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR má pritom pred sebou dve kľúčové témy, ktorých vyriešenie na dlhé roky ovplyvní výrobu slovenských potravín a konkurencieschopnosť krajiny: Pôdohospodárska platobná agentúra potrebuje do jesene získať úplnú akreditáciu. Druhou zásadnou témou je príprava a schválenie Strategického plánu k Spoločnej poľnohospodárskej politike na nové programovacie obdobie.

Aj preto Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora vyzýva predsedu vlády SR Eduarda Hegera, aby túto neštandardnú situáciu čo najskôr vyriešil.

 

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov