Basf daxur

Basf systiva

Basf systiva

Streda 24.júla 2024, meniny má Vladimír, zajtra Jakub

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) prijala od 26. apríla 2023 v rámci Výzvy o poskytnutie dotácie na platby poistného v poľnohospodárskej prvovýrobe 352 žiadostí v hodnote takmer 3 510 563 EUR.

Žiadosti môžu žiadatelia posielať do 26. júna 2023 pričom je dôležité, že tak môžu urobiť aj v prípade, že ešte nedisponujú potvrdením poisťovne o výške oprávnených nákladov. Žiadateľ si v žiadosti uvedie výšku ročného poistného a požadované poistné náklady na základe poistnej zmluvy, príp. uvedie kvalifikovaný odhad, ak zmluvu ešte s poisťovňou neuzavrel. Potvrdenie poisťovne o výške oprávnených nákladov, ako aj doklady o úhrade poistného, realizované po podaní žiadosti do 30.09.2023, môžu žiadatelia do systému ITMS2014+ vkladať do 6.10.2023 vrátane.

PPA prostredníctvom tejto výzvy poskytuje pomoc podniku pôsobiacemu v odvetí poľnohospodárskej prvovýroby na platby poistného. V zmysle aktuálne platnej schémy môže byť pomoc poskytnutá do 70% oprávnených nákladov na poistné. Alokácia na túto štátnu pomoc je 8 miliónov EUR. Žiadosť sa predkladá prostredníctvom formulára v systéme ITMS2014+. Vyplnený formulár žiadateľ platobnej agentúre predkladá elektronicky (ak štatutárny orgán disponuje platným KEP) alebo poštou s overenými podpismi štatutárneho orgánu na adresu PPA.

Bližšie informácie o spôsobe poskytovania štátnej pomoci je možné získať priamo na Sekcii organizácie trhu a štátnej pomoci, Odbor štátnej pomoci Pôdohospodárskej platobnej agentúry v Bratislave na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. . Zároveň majú na www.apa.sk k dispozícii aj prezentáciu, ktorá im pomôže vyplniť formulár.

 

Tlačová správa PPA

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov