Limagrain repky

Štvrtok 13.júna 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Prvú septembrovú nedeľu, ktorá pripadne na 1. septembra,

usporiada Združenie Spiš v spolupráci s expozíciou Nestville Park farmárske podujatie pod názvom Farmár Fest.

Cieľom organizátorov je predstaviť verejnosti výsledky práce našich poľnohospodárov, chovateľov, farmárov, spracovateľov i drobných remeselníkov a poďakovať sa za ich záslužnú prácu, ktorú vykonávajú denno-denne bez ohľadu na počasie, piatok či sviatok, deň či noc.

Podujatie bude obohatené o výstavu až tisíc králikov na celoslovenskej úrovni spojenú s nevšednou súťažou v behu králikov „Králičí hop“, prezentáciu hovädzieho dobytka, frízskych koní, oviec a kôz či výstavu poľnohospodárskej techniky. Sokoliari majstra Vagana predvedú ukážky letu pernatých dravcov zamerané tak pre deti, ako aj dospelých. Naslovovzatí odborníci poskytnú všetkým záujemcom odborné rady a podelia sa so svojimi skúsenosťami.

V priestoroch Nestville Parku budú opäť prebiehať Tradičné trhy zamerané predovšetkým na prezentáciu a propagáciu pravých slovenských výrobkov od regionálnych producentov, ktoré budete môcť nielen ochutnať, ale aj zakúpiť. Výrobu tradičnej slovenskej bryndze, hrudkového syra a syrových korbáčikov priblíži bača Štefan Črep z Liptovskej Lúžnej a Paľo Bača z Hniezdneho. Martin Brxa z Turian vás zavedie do čias dávno minulých hrou na fujare, ktorá bude podfarbená ohlušujúcim pleskotom pastierskych bičov. Tradičné ľudové remeslá budú prezentovať zruční výrobcovia z nášho okresu. Tešiť sa môžete na ukážky z tkáčskej a kováčskej dielne, pletenia košíkov, šitia krojov či výrobu včelích a drôtených produktov.

O dokonalý zážitok sa postará Nestville Rodeo Show, počas ktorej si jazdci na koňoch a po prvýkrát v Nestville Parku aj na býkoch zmerajú svoje sily v atraktívnych disciplínach. Podujatie slávnostne otvorí krojovaný sprievod dožinkovým vencom. Na festivalovom pódiu vás zabaví prešovská kapela Wendigo, tento raz s country repertoárom, Michal Tučný Revival Band a v závere privíta svojich fanúšikov obľúbená domáca kapela Rolland z Čirča.

Príďte si vychutnať pravú farmársku atmosféru a podporiť prácu našich poľnohospodárov a spracovateľov v nedeľu 1. septembra 2019 do Nestville Parku!

 

IMG_9816

DSC04189

DSC04797

IMG_9730

IMG_9738

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov