logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu stratégie v poľnohosp. Odbornými videami chceme osloviť aj divákov Agrofilmu

Odbornými videami chceme osloviť aj divákov Agrofilmu

Otázka: Prečo by mali poľnohospodári „zablúdiť“ do videozóny portálu www.agrobiznis.sk?

 

Odpoveď: Predovšetkým preto, aby boli informovaní o najnovšom dianí v sektore a inováciách nielen v písanej podobe, ale aj v podobe pohyblivých obrázkov. Naším cieľom je prinášať cenné informácie pre chovateľov HZ, pestovateľov poľných plodín, ale aj manažérov, ktorí majú na starosti ekonomickú stránku fungovania poľnohospodárskych podnikov.

Vychádzame z myšlienky, že informácie sú jednoduchšie a ľahšie zapamätateľné, ak sa človek môže k prezentovaným aktom kedykoľvek vrátiť, prehrať si ich v prípade potreby aj niekoľkokrát a lepšie pochopiť niektoré myšlienky. Ak ide napríklad o poznatky z prednášok, tie bývajú často dlhé a ak odznie počas seminára niekoľko takýchto prednášok, pokojne sa môže stať, že poslucháč stratí niť a jednoducho nestíha vnímať všetky fakty. Nie každý má k dispozícii diktafón, resp. videokameru, tak ako my. Navyše, ak je záznam z prednášky doplnený o obrazovú zložku, ktorej súčasťou sú originálne „slidy“ z prezentácií prednášajúcich, informácie sa vstrebávajú ľahšie. Nehovoriac o tom, že niektorí prednášajúci počas prednášky premietajú najnovšiu verziu prezentácie, ktorá už spravidla nebýva súčasťou CD-čka pre účastníkov odborného seminára či konferencie. Nám sa väčšinou podarí získať tieto aktuálne verzie, takže ich vieme ponúknuť v našich videosnímkach. Takto vieme sprostredkovať dianie na odbornom podujatí aj tým, ktorí sa ho nemohli z rozličných príčin zúčastniť.

Osobitnou kategóriou sú odborné videá z akcií s praktickými ukážkami odborných postupov. Vari najčastejšou témou takýchto videí bolo v doterajšej histórii nášho portálu ošetrovanie paznechtov hovädzieho dobytka. V tejto súvislosti prezradím jednu vec. Máme k dispozícii „surový“ záznam z jednej takejto akcie, ktorý by sme chceli zostrihať na jeseň. V nezostrihanej podobe máme tiež veľmi zaujímavé ukážky ošetrovania zubov koní.

Otázka: Aké sú vaše plány do budúcnosti?

Odpoveď: Chceme zvýšiť počet odborných videí, v ktorých sa prihovárame nielen odborníkom z praxe, ale aj študentom. Prvou lastovičkou je už spomínaná nová séria inštruktážnych videí o ochrane poľných plodín. v oblasti živočíšnej výroby sme nedávno zverejnili film o slovenskej dojnej ovci, v ktorom sme po prvýkrát použili aj „taktiku“ kolegov z Farmárskej revue, kde sme spojili dianie na podujatí (slávnostné uznávanie plemena slovenská dojná ovca) a návštevu chovu oviec (víťaz súťaže NAJ slovenský chov za plemena slovenská dojná a ovca a zošľachtená valaška – AGRO-RACIO Liptovský Mikuláš). Tieto videá sme prihlásili aj na Medzinárodný filmový festival Agrofilm. Veríme, že zaujmú nielen odbornú verejnosť, ale aj študentov univerzít (SPU a UKF v Nitre, UK Bratislava, TU vo Zvolene a UVLF v Košiciach) a stredných škôl pôdohospodárskeho zamerania.

Celý rozhovor s Mariánom Dukesom, šéfredaktorom mesačníka Slovenský CHOV nájdete v AGROMAGAZÍNe 08/2017 na s. 20 – 22.Najaktuálnejšie ceny agrokomodít

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút
agrofilm

2021-08-agropoistenie

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov