tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Streda 27.septembra 2023, meniny má Cyprián, zajtra Václav

Obavy z ďalšieho vývoja dlhovej krízy v EÚ ako i očakávania nižšej spotreby kukurice v USA v roku 2012 poslali ceny kukurice koncom roka 2011 dole na úrovne 6 USD/bušel (240 USD/t).

I keď v USA potvrdzujeme očakávania limitovaného rastu produkcie bioetanolu, nižšie využitie kukurice pre výrobu kŕmnych zmesí a tiež nižšie očakávané exporty (kvôli silnej konkurencii exportov mimo USA), stále veríme, že ceny kukurice na úrovni 6 USD/bušel sú príliš nízke na to, aby limitovali rast dopytu po komodite, čo bude mať vplyv na ďalšie znižovanie už i tak nízkych zásob v USA. I preto očakávame v nasledujúcich 6 mesiacoch rast cien kukurice na 6,85 USD/bušel (v marci 2012), resp. 6,50 USD/bušel (v júni 2012). Taktiež očakávame, že ceny kukurice ostanú naďalej na vyšších úrovniach v porovnaní s dynamikou rastu cien pšenice a sóje. Dôvodom sú spomínané nízke zásoby komodity v kombinácii s bohatými dodávkami pšenice na svetové trhy ako i zlepšujúcimi sa vyhliadkami úrod sóje v Južnej Amerike.

Jeffrey Currie, Allison Nathan, komoditní analytici investičnej banky Goldman Sachs

 

Podrobný výhľad vrátane ďalších komodít od analytikov Goldman Sachs, ktorý si redakcia AGROMAGAZÍNu pre vás exkluzívne vyžiadala, nájdete v ročenke AGROBIZNIS v roku 2012, ktorá je súčasťou AGROMAGAZÍNu 12/2011.

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov