tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Nedela 01.oktobra 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Vendelína Novysedláka by sme mohli charakterizovať ako agromanažéra, ktorý sa nebojí kritizovať veci. Jeho kritika je však vždy konštruktívna a hlavne motivačná, pretože sa snaží pomenovať problém a následne v ďalšom kroku hľadať naň riešenia.

„Problémy sú tu na to, aby sa našlo na ne riešenie“, vyjadruje svoje presvedčenie líder agropodniku v Košických Olšanoch. Samozrejme, kritika nie je vždy ideálne prijímaná okolím, čo v kombinácii so striktnosťou a súčasne prísnosťou a priamym štýlom vyjadrovania tohto agromanažéra, ho občas vnáša do nepríjemných situácií. Tie je však ochotný podstupovať, keďže je presvedčený, že jeho kritické pripomienky sú na dobro veci.

Práve tento neoblomný prístup, občas, ako priznáva, až tvrdohlavosť, ho dokázali v priebehu jeho profesijneho života v chlebovom odvetví preniesť cez množstvo prekážok a tým šancu vybudovať úspešnú poľnohospodársku firmu napriek tomu, že jej začiatky boli veľmi ťažké. Silnou črtou tohto lídra je i dobrý cit na výber správnych ľudí, ktorými sa dokáže obklopiť a ktorí sú skutočnými odborníkmi vo fachu. „Ja sa nestarám do ich odbornej roboty a oni do mojej“, hovorí o jednom z pravidiel V. Novysedlák.

Umenie delegovania práce na tých správnych ľudí mu pritom dáva možnosť sústrediť sa svoje silné stránky, do ktorých nepochybne patrí hľadanie nových príležitostí na trhu. Dnes tento manažér už síce postupne zveruje vedenie podniku do rúk svojich potomkov a zaťov, no stále mu patrí silná pozícia v jeho riadení. Je to matador s dlhoročnými skúsenosťami, ktorého ako mentora nepochybne oceňujú nielen jeho zamestnanci, ale aj kolegovia z branže.

 

Celý profil Vendelína Novysedláka, prokuristu spoločnosti Olšanka, spol. s r.o., nájdete v AGROMAGAZÍNe 04/2023 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov