tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Sobota 30.septembra 2023, meniny má Jarolím, zajtra Arnold

Janka Pacigová patrí do skupiny agromanažérov, ktorí sa snažia vidieť aktuálne trendy v odvetví, usilovne ich študujú a následne generujú idey, ktoré sa snažia pretaviť do praxe. Rada sa stretáva s ľuďmi, ktorí majú rozhľad, vedomosti, informácie o novinkách, z debaty s ktorými môže načerpať novú inšpiráciu pre svoju prácu.

Práve táto inšpirácia je jej hlavnou motiváciou, ktorá ju poháňa vpred na jej ceste snaženia neustále implementovať nové poznatky a postupy priamo do výroby. Nerobí to však bezhlavo, pokiaľ možno, podrobuje nové námety dôkladnej analýze, no občas sa rozhodne zariskovať: „Niektoré veci sa môžu otestovať len empirickým skúmaním“, dodáva s úsmevom.

Vie, že najdôležitejším článkom úspechu je dobre zohratý tím ľudí pracujúci okolo nej. I preto je tímovým hráčom, ktorý sa neustále snaží udržiavať súzvuk medzi pracovníkmi tak, aby všetci spoločne podávali výkony, ktoré aj v čase nepriaznivej ekonomickej situácie v ŽV dokážu posúvať podnik vpred.

Janka Pacigová hľadá nové cesty ako diverzifikovať príjmy v živočíšnej výrobe a ako ďalej zefektívňovať zabehnutý systém práce. Nebojí sa presadzovať aj veľké zmeny a stratégie, ktoré možno vyzerajú niekedy až radikálne, no sú nevyhnutné a súčasne z dlhodobého hľadiska majú perspektívu stať sa úspešnými.

Takou bolo napríklad transformovanie chovu pinzgauských dojníc s prívlastkom najväčšieho chovu pinzgauských dojníc na svete na chov kráv bez trhovej produkcie mlieka. Dnes tento krok po primiešaní dávky premysleného experimentovania tejto manažérky generuje prvých býčkov zaujímavej kombinácie plemien charolais a pinzgau, ktorí budú hrať ústrednú úlohu v pripravovanom výkrme ako ďalšieho zdroja príjmu podniku.

J. Pacigová tak prináša do manažmentu aj dávku originálnej kreativity založenej na svojej pevnej viere, že dokáže ponúknuť tomuto podniku ďalšie impulzy pre jeho rozvoj.

 

Celý profil hlavnej zootechničky AGRIA, a.s., Liptovský Ondrej Ing. Mgr. Janky Pacigovej, PhD., si môžete prečítať v AGROMAGAZÍne 12/2022 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov