tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Nedela 01.oktobra 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Silnou stránkou tohto mladého agromanažéra je nepochybne univerzálnosť. Keď je treba (čo je treba takmer vždy), tento manažér si poradí s každou dôležitou prácou, ktorú je potrebné v podniku urobiť, no tiež vie byť silným lídrom, ktorý motivuje tím k lepším výsledkom ako aj disciplinovaným inovátorom, ktorý posúva podnik neustále vpred.

K úspešnému napĺňaniu vytýčených cieľov mu pomáha disciplína, vytrvalosť a jeho vôľa doťahovať veci vždy do konca. Tým, že T. Antal je vo svojej profesii naozaj široko rozhľadený, keďže svoje skúsenosti ako servisný technik zberal okrem iného aj v Nemecku, dokáže sa veľmi dobre orientovať v modernej technike a technológiách.

Keď sa k tomu pridáva ochota neustále sledovať nové trendy a učiť sa nové veci, odvaha vymýšľať „zlepšováky“, potom získate profil lídra, ktorý má predpoklady byť úspešným experimentátorom a inovátorom. A tým T. Antal nepochybne je. Napriek tomu, že je v pracovnom tíme relatívne mladý, svojou odbornosťou a pracovitosťou si v ňom už dávno vydobyl rešpekt.

Ktorý mechanizátor by sa odvážil chvíľu po príchode do nového zamestnania vytiahnuť z Fastracu celý motor a spoločne s kolegami ho opraviť bez asistencie odborného servisu? Dnes v Cíferi pod jeho vedením relatívne malý, zato utužený tím 10 ľudí využíva technológie a postupy, ktoré mu nielen uľahčujú prácu, no hlavne prinášajú žiadané ekonomické výsledky.

T. Antal pritom v sebe nezaprie ani podnikateľského ducha. Finalizácia ľanu olejného pod jeho taktovkou je zaujímavou kombináciou toho ako skĺbiť vlastné podnikanie a súčasne tak naďalej zvyšovať kredit a prestíž družstva, v ktorom oddane pracuje. Poľnohospodárstvo je totiž pre tohto flexibilného lídra nielen prácou a zdrojom obživy, ale hlavne poslaním.

 

Celý profil mechanizátora v RD Cífer a konateľa Chutnô, s.r.o., Ing. Tomáša Antala si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 11/2022 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov