tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Nedela 01.oktobra 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Jozefa Bajana môžeme charakterizovať ako agromanažéra, ktorého prioritou je permanentne napredovať. „Neustále sa snažím skúšať nové veci“, hovorí o jednom zo svojich základných princípov prístupu k práci.

Jeho strojárske vzdelanie mu prináša bonusové body, nakoľko je to práve dokonale zosúladená kombinácia nasadenia modernej techniky a moderných technológií (J. Bajan je jedným z prvých priekopníkov používania systému Horsch na Slovensku) a k tomu bohaté skúsenosti v oblasti manažmentu pestovania plodín, ktoré z neho robia špičkového pestovateľa plodín na Slovensku.

Tento farmár mnohokrát ocenený aj v rámci súťaže NAJ naše pole totiž exceluje predovšetkým v oblasti pestovania jačmeňov, kde často atakuje úrody 9 a viac ton na hektár. Za skvelými úrodami tak stojí precízna práca tohto lídra a jeho troch ďalších zamestnancov. Farma J. Bajana pritom právom môže niesť status „rodinná“, keďže otcovi aktívne počas sezóny pomáhajú na farme aj jeho dvaja synovia.

Silnou stránkou tohto agromanažéra je i jeho odhodlanie sledovať nové moderné trendy v odvetví, no hlavne jeho schopnosť tieto trendy reálne aplikovať aj do praxe tak, aby boli čo najviac kompatibilné s jeho výrobným programom. Dôraz v tejto oblasti pritom kladie okrem precíznej prípravy pôdy na výber odrôd plodín a hlavne na ich výživu a ochranu.

Tiež treba vyzdvihnúť aj zmysel J. Bajana pre úzku kooperáciu s okolitými farmármi, ktorá je na prospech každého z nich, čo je prístup, ktorý v slovenských podmienkach stále ešte nie je dostatočne rozšírený.

 

David Karkulín, AGROMAGAZÍN

Celý profil SHR Jozefa Bajana si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 10/2022 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

 

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov