Limagrain repky

Štvrtok 13.júna 2024, meniny má Anton, zajtra Vasil

Prečítala som si na stránke www.agrobiznis.sk články a informácie týkajúce sa poľnohospodárskej politiky EÚ aj SR a zapojenia mladých do agrobiznisu v rámci projektu Mladí v AGROBIZNISe.

Oceňujem tiež, že ste s otázkami podpory mladých farmárov oslovili politikov. A tí by mali prísť s riešeniami. Keďže však neprichádzajú, rada by som predostrela návrh jedného z možných riešení v danej otázke. Tým je podpora poľnohospodárstva cez eurofondy. Je to skôr také prierezové riešenie, teda vytvoriť systém, v ktorom bude možné z viacerých zdrojov dotovať tuto časť hospodárstva. Ide o to, aby sa z prostriedkov v jednotlivých operačných programoch pod gesciou viacerých rezortov, ktoré čerpajú zdroje EÚ, vždy vyčlenila časť alokácie priamo pre poľnohospodárstvo. Napríklad v rámci operačného programu vzdelávanie by sa vyčlenila časť na vzdelávanie v oblasti poľnohospodárstva, v rámci operačného programu pre zamestnanosť - na podporu tvorby pracovných miest v poľnohospodárstve a podobne
Je to návrh a neviem, či máte kapacity venovať sa takémuto niečomu, keď už nie v tomto programovom období, tak v budúcom, ktoré sa začína pripravovať (vrátane stanovenia podporovaných cieľov).
Autorka návrhu pracuje v oblasti eurofondov.

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov