Revycare

darux

Revycare

Štvrtok 30.marca 2023, meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín

M. Dukes

V spleti zlých správ i prognóz vždy dobre padne pozitívna správa. Niekedy stačí aj taký celkom malý príklad, ktorý by mohol byť inšpiratívny pre zainteresovaného, ale aj pre laika. Náš vydavateľský nie je výnimkou. Zakladatelia prvého z našich časopisov možno ani netušili, čo všetko za tie roky absolvujú redaktori kmeňových časopisov. Navštívili sme prakticky všetky regióny Slovenska a pravidelne prinášame aj články z návštev zahraničných fariem. Snažíme sa venovať všetkým formám podnikania: Od tých najmenších súkromných podnikov až po veľké holdingy s výmerou pôdy v tisíckach hektárov a počtom zvierat, ktoré sa rátajú v tisícoch.

Koncom roka oslávia naši kolegovia 25 rokov od založenia časopisu Moderná mechanizácia v poľnohospodárstve. Časopis vyšiel po prvýkrát v decembri roku 1998 ako príloha mesačníkov Slovenský CHOV a naše pole. V tomto režime vychádzal ešte rok a od roku 2000 sa osamostatnil. Rok 2023 je jubilejný aj pre našu redakciu, keďže náš AGROMAGAZÍN začal už 25. ročník púte za svojimi čitateľmi. Je to trocha iný druh výročia, keďže naši mechanizační kolegovia už vydávajú 26. ročník svojho periodika. Riešenie tohto matematického rébusu je jednoduché. Kým vyjdenie prvého čísla (hoci len jediného v kalendárnom roku) odštartuje prvý ročník, prvé výročie existencie je analogické s narodeninami človeka. V zmysle tejto logiky sme vstúpili do 20. ročníka súťaží NAJ slovenský chov a NAJ naše pole, hoci naši kolegovia z redakcie mesačníka Naše pole ešte len zbierajú údaje pre vyhodnotenie 19. ročníka a naši partneri zo štátneho podniku Plemenárske služby spracúvajú podkladové údaje pre „živočíšnu“ časť súťaže. Ešte viac by som vám zamotal hlavu, že v prípade jesenných plodín sa „zamiesilo“ na výsledky 20. ročníka súťaže NAJ naše pole už vlani. Podobné je to aj s anketou o Naj agromanžéra. Hoci sme nedávno spustili hlasovanie v jej 14. ročníku, od februárového vydania vám začíname predstavovať nominantov ročníka pätnásteho.

Obe spomínané súťaže boli podkladom pre desiatky návštev v špičkových podnikoch, výsledkom ktorých boli články ukazujúce, že slovenský agrorezort je žriedlom špičkových odborníkov, ktorí sa nemajú za čo hanbiť a môžu smelo konkurovať svojim kolegom v zahraničí.

 

Marián Dukes, AGROBIZNIS

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov