LG Architect

Nedela 03.júla 2022, meniny má Miloslav, zajtra Prokop

M. Dukes

Sme tu pre vás už takmer 26 rokov. Do redakcie som prišiel tesne po prvom výročí vzniku Slovenského CHOVu v roku 1997. Nastúpil som teda do rozbehnutého vlaku. Držal som sa pevne, takže som nielenže nespadol zo schodíkov, ale nakoniec som sa stal sprievodcom. Vaším sprievodcom. Ešte pred mojím príchodom do redakcie vznikol mesačník Naše pole, v ktorom som občas vypomáhal v začiatkoch s redaktorskou prácou. O trochu väčšiu stopu som zanechal v mesačníku Moderná mechanizácia v poľnohospodárstve a neskôr aj v mesačníku AGROMAGAZÍN. Bol som ich prvým šéfredaktorom.

Za tie roky sme sa všetci v redakcii naučili veľa. Začínali sme v časoch, keď sa najnovšie informácie zháňali ešte zväčša v papierovej podobe a fotografie ešte mali tiež papierovú (či presnejšie filmovo-papierovú a občas aj diapozitívovú) podobu. Postupne sme prešli digitalizáciou: Pri čerpaní zdrojov, pri zhotovovaní fotografií, ale aj posielaní podkladov do grafického štúdia a komunikácii s ním. Nakoniec sme pristúpili aj k publikovaniu v on-line priestore: Tu sme začali opatrne najprv webovou verziou našich časopisov, neskôr sme uprednostnili formu ústredného portálu, kde publikujeme okrem skrátených vybraných článkov z papierovej verzie našich publikácií predovšetkým správy a komentáre určené výhradne pre náš portál.

On-line priestor má jednu veľkú výhodu. Chyba, ktorú urobíte, sa dá napraviť takmer okamžite po jej zistení. Takmer okamžite znamená, že stačí mať voľné ruky a prístup na internet. Naposledy sme takto opravovali v posledný aprílový deň chybičku v texte, kde bolo namiesto slova voška použité slovo voš. Autorovi upozornenia sme sa poďakovali za to, že je našim pozorným čitateľom. Jedinou výnimkou, kde moderujeme diskusiu, je naša facebooková stránka. Dôvodom je hlavne nedôstojné správanie niektorých diskutujúcich, najmä tých, ktorí sa do všetkého snažia „zamontovať“ politiku a osobné invektívy, často vôbec nesúvisiace s témou príspevku.  

Sme ľudia, a tí robia chyby. Je však dôležité vedieť si priznať, že nie sme stroje, supermani či iné nadprirodzené bytosti. Naše omyly nás občas zrazia z oblakov na tvrdú zem. Je to dobré aj ako duševná hygiena. Preto treba prijímať vecnú kritiku s pokorou. Inak človek zakrpatie...

 

Marián Dukes, AGROMAGAZÍN

Ilustračná snímka: https://pxhere.com/

 

P.S: Medzitým sme zistili, že sa nám zase „zadarilo“. Takže v reportáži v júnovom Slovenskom CHOVe na s.6 je v podtexte chyba. Správny podtext pod hlavnou fotografiou reportáže má byť má byť: Lorenzo Degano na pravej strane trojčlennej skupinky v popredí vedľa autora článku.

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov