LG Architect

Nedela 03.júla 2022, meniny má Miloslav, zajtra Prokop

M. Margetín

Po 2-ročnej pauze spôsobenej pandémiou sme všetci zainteresovaní, a teda aj ja ako člen predstavenstva ZCHOK, netrpezlivo očakávali ako dopadnú tohtoročné celoslovenské ovčiarske slávnosti (Ovenálie).

Za predchádzajúcich 12 ročníkov som totiž zažil aj Ovenálie, keď sme pod majestátnym Kriváňom pekne zmokli a aj „vymrzli“. Tento rok bol však z hľadiska počasia vydarený, celý areál bol počas celého dňa zaliaty slnkom, s príjemnou letnou teplotou, takže aj opáliť sa dalo.

Pekné počasie je vždy základom úspešného chovateľského podujatia, a toto sa naplnilo aj na Ovenáliách, keď tohtoročná účasť priaznivcov chovu oviec a kôz bola zaiste rekordná. Na podujatí sa zúčastnilo nielen veľa vystavovateľov, účastníkov rôznych súťaží organizovaných Zväzom chovateľov oviec a kôz, ale veľa bolo najmä radových návštevníkov, ktorí prišli do Východnej prežiť „len“ pekný deň, pozrieť si zaujímavý program a ochutnať niektoré z ponúkaných ovčiarskych špecialít (bryndzové halušky, jahňací guľáš a pod.).

Osobitne som si tento rok všimol, že na podujatí bolo množstvo mladých rodín, sprevádzaných  väčšími,  či menšími deťúrencami, často oblečených aj v krásnych ľudových  krojoch.  Je to myslím jasný dôkaz, že aj mnohí „mladí“ majú vzťah k ovčiarstvu, ktoré je bytostne späté s tradičnou ľudovou kultúrou a folklórom. Nedá sa zabudnúť na trocha vystrašené, ale aj zvedavé detské očká, keď som im ponúkol za hrsť vlny z ostrihaných baranov v rámci ukážky strihania, ktorú už tradične na Ovenáliách komentujem. Aj na základe takýchto postrehov si myslím, že netreba nad mladými hneď lámať palicu, že nemajú vzťah k poľnohospodárstvu (osobitne ovčiarstvu) a že ich táto práca „nebaví“.

Čo sa týka odborného, resp. sprievodného programu, tento rok som toho videl asi menej ako v predchádzajúcich ročníkoch. Niežeby som nechcel, ale ľudí, najmä známych, bolo mimoriadne veľa. Na každých Ovenáliách, nevynímajúc tohtoročné, som stretol viacerých mojich diplomantov, s ktorými vždy rád prehodím zopár slov, ako sa im darí a či aspoň čiastočne zužitkovali poznatky získané na VŠ (niektorí z nich získali ocenenie aj v rôznych súťažiach o titul syrár roka). S  niektorými bližšími bolo príjemné aj spoločne poraňajkovať, resp. posedieť v rámci obeda pri jednom stole a ochutnať naozaj špičkové ovčiarske špeciality. Výmena názorov s takýmito ľuďmi často človeka obohatí a je v mnohých smeroch inšpirujúca. Tento rok to boli napríklad rozhovory s mojimi bývalými kolegami z VÚŽV, chovateľmi oviec a kôz, ale aj s bývalými strihačmi oviec, s ktorými som sa stretával na rôznych strihačských súťažiach.

V čom však boli tohtoročné Ovenálie výnimočné? Nebolo toho zaiste málo! Už hneď ráno pri raňajkách v zóne pre príjem vzoriek ovčích a kozích syrov som si všimol, že je tam rušnejšie ako obvykle. A nemýlil som sa: 33-členná odborná komisia mala za úlohu tento rok posúdiť až 143 vzoriek prihlásených do súťaže o majstra syrára. Mnohí chovatelia, resp. producenti syrov prihlásili aj 3 a viac výrobkov. Je to jasným dôkazom, že predajcovia ovčích a kozích syrov chcú na trhu ponúkať len kvalitné, špičkové syry, pritom sú si vedomí, že prípadné ocenenie na Ovenáliách im pomôže pri ich realizácii na domácom i zahraničnom trhu.

Potešiteľné je, že na popredných miestach v jednotlivých kategóriách súťaží sa pritom neumiestňovali len známi „preborníci“, ale výborne sa umiestnili aj mnohí noví spracovatelia ovčieho a kozieho mlieka. Je úžasné, že majstrom syrárom sa v tomto roku stal len 33-ročný Ľuboš Bulovský zo salaša Záturčie, ktorý sa so svojimi najbližšími venuje chovu oviec ani nie 10 rokov. Majstrovstvo a kumšt spracovateľov mlieka sa už tradične prejavil aj v súťaži o najkrajšiu syrovú tortu, kde boli predvedené skutočne nádherné syrové torty. Najvyššie ocenené boli v tomto roku torty z tradičného regiónu špecializujúceho sa na tento produkt, a to je Novoť a okolie.

V rámci sprievodného programu boli prvýkrát predvádzané formou módnej prehliadky rôzne výrobky vyrobené z ovčej vlny (prezentovala skupina dievčat z Čičmian pod taktovkou M. Kudjakovej). Verím, že aj toto bolo pre viacerých aspoň trocha povzbudivé a inšpirujúce, pretože všetci dobre vieme, aké majú chovatelia problémy s odbytom vlny, keď ich predajná cena ani zďaleka nepokrýva náklady na ostrihanie. Pritom sa stále nedarí nájsť reálne východisko ako spracovať cca 600 ton vlny vyprodukovanej ročne na Slovensku.

Osobitne  by som chcel poďakovať organizátorom za výbornú myšlienku pozvať na tohtoročné Ovenálie aj študentov SOŠ Pod Bánošom. Pod vedením majsterky odbornej výchovy Ing. Emílie Kupcovej (mimochodom tiež mojej diplomantky) pomohli organizátorom prakticky pri všetkých činnostiach, pri výstave oviec a kôz, pri rôznych súťažiach, boli skrátka všade, kde to bolo treba. Nebola to len výrazná pomoc pre organizátorov ovčiarskych slávností, som však presvedčený, že aj pre nich samotných to bol zaujímavo strávený deň, kde sa stretli a podebatovali s mnohými známymi ľuďmi a vypočuli si veľa nových a  podnetných myšlienok, ktoré im  pomôžu v ich ďalšom odbornom raste. 

Čo povedať na záver? V úvode bolo konštatované, že počasie bolo vydarené. Avšak v závere chcem zdôrazniť, že aj celé podujatie tohtoročných Ovenálií možno hodnotiť veľmi pozitívne. K vydareným patrila aj tradičná a divácky veľmi atraktívna  súťaž v ťahaní syrovej nite, súťaž vo varení gulášu, atď. Ocenenie si zaslúžia i folkloristi a množstvo vystavovateľov a drobných predajcov, ktorí ponúkli naozaj mimoriadne širokú paletu rôznych výrobkov pre ich využitie v našich chovoch, domácnostiach, ale aj pre zábavu a potešenie.

Poďakovať však treba aj všetkým aktívnym účastníkom z inštitúcií, ktorí prevzali nad podujatím záštitu, resp. sponzorsky pomohli pri zorganizovaní tohto veľkolepého celoslovenského podujatia. Organizátori nastolili v tomto roku latku úspešnosti opäť vyššie a treba len veriť, že v tomto trende budú ovčiarske slávnosti pokračovať aj v ďalších rokoch.

 

prof. RNDr. Milan Margetín, CSc., SPU Nitra

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov