Piatok 27.januára 2023, meniny má Bohuš, zajtra Alfonz

L. Tóthová

Deň mladého farmára v Liesku bol pre mňa nesmiernym zážitkom. V prvom rade z hľadiska moderovania. Bolo mi cťou , že som sa mohla zúčastniť takejto akcie a moderovať ju s Jankom Hubom.

Akcia bola veľmi dobre zorganizovaná. Z vlastnej skúsenosti (podujatia pre deti na našej farme) viem, aké je ťažké niečo zorganizovať. A presne preto by som chcela poďakovať Združeniu mladých farmárov (ASYF) za pozvanie. Nápad každoročne organizovať Deň mladého farmára je výborný.

Krásny bol program pre deti a mládež. Výstava strojov bola veľmi široká. Super, že si ich deti mohli aj vyskúšať. Hry pre deti boli vymyslené v duchu vidieka. Najviac sa mi páčila, už aj svojím názvom, hra ,,Zabi klinec do dreva‘’. V terajšej dobe toto už málo detí ovláda.

Keď som sa dozvedela, že v súťaži krajín V4 bude aj Maďarsko, tak som sa veľmi potešila. Do maďarčiny som tlmočila všetky pokyny pre súťažiacich, aj som ich v rodnej reči povzbudzovala. A asi aj úspešne, obsadili druhé miesto. Pri vyhlásení výsledkov  som povedala jednu vetu pre každého.

Ten, kto robí na pôde a dotýka sa jej nemôže byť zlým človekom a je úplne jedno či je Maďar, Poliak, Čech, Moravák či Slovák.

Myslím si, že takýchto akcií - kde sa stretnú rôzne národností - by mohlo byť viac. Bolo to aj pre nich, aj pre nás veľmi zaujímavé a hravé. Poliaci sa cítili tak vynikajúco, že fandili svojmu súťažiacemu družstvu najviac.

Ak by som mala zhrnúť celé podujatie, povedala by som, že vďaka takýmto akciám,  kde sa mladí stretnú a vzájomne spoznajú, by naše krásne Slovensko mohlo napredovať. 

Lilla Tóthová
 

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov