LG_mailpodpis_CZ-Architect-700x130_2022_1

logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

neveriaci_tomKomentár: Neveríš - uveríš?

Svet nebol vari nikdy taký presýtený pochybovačmi ako je to v súčasnosti. Spochybňujú všetko: Od toho, že Zem je skoro guľa, cez holocaust až po existenciu pandémie ochorenia COVID-19 a riešenie jej následkov pomocou najnovších vedeckých poznatkov. Isto ste pochopili kam smerujem. Áno, smerujem k pandémii ochorenia COVD-19.

Ak si chcete urobiť objektívny názor na situáciu a jej riešenie, pýtajte sa. Nepýtajte sa však exhibicionistov a falošných prorokov, ktorým ide zväčša len o posilnenie vlastného ega alebo získavanie politických preferencií. Majte sa na pozore aj pred ľuďmi s krvou podliatymi očami, ktorí sú schopní nadávať na všetko a na každého, aby si dopriali svoju dennú dávku agresivity. Radšej pozorne sledujte, čo sa okolo vás deje a informačné vstupy vyhodnocujte s chladnou hlavou.

Treba sa pýtať tých, ktorí vedia o čom hovoria a vedia to aj dokázať. Nemusíte sa pýtať len vedcov či ľudí s medicínskym vzdelaním relevantného zamerania. Ak chcete vedieť, že Zem nie je plochá doska, opýtajte sa kozmonautov, čo videli pri svojom pobyte v blízkom i vzdialenejšom vesmíre. Ak chcete mať viac informácií o holocauste opýtajte sa tých, ktorí ho prežili. Pýtajte sa však, kým ešte žijú poslední pamätníci tejto obrovskej tragédie ľudstva. Inak sa budete musieť pýtať už len ich detí, vnúčat a pravnúčat, kam sa podeli ich rodičia a prarodičia. Opýtajte sa ľudí, ktorí prežili „nájazd“ vírusu bez vakcinácie v prvej a druhej vlne pandémie. Opýtajte sa očkovaných, ktorí vďaka vynálezu vakcinácie mali miernejší priebeh tejto nebezpečnej a zákernej infekcie v tretej vlne pandémie a môžu o tom osobne svedčiť. Opýtajte sa preživších v tretej vlne, ktorí zmenili svoj názor na očkovanie po tom, ako ich z moci „zubatej“ zachránili. Niektorí už z nakazených nemali toľko šťastia, hoci tesne pred napojením na umelú pľúcnu ventiláciu skonštatovali, že urobili chybu. Niektorí, bohužiaľ, neuverili ani keď sa dostali na kovidové lôžko a boli schopní protestovať ešte aj tesne pred tým, ako už neboli schopní ničoho iného. Opýtajte sa aj pozostalých po nich a nielen ich.

Pýtajte sa a dostanete odpoveď. To ako s ňou naložíte je vaša vec. Vaše rozhodnutie by však malo ukázať, že ste ľudia, ktorí si vážia život. Pretože život je to najcennejšie čo máme. Cennejšie ako politické body, pochybné ego či zlomyseľnosť.


Marián Dukes, AGROMAGAZÍN

Tento komentár bol publikovaný v decembrovom vydaní AGROMAGAZÍNu na s.5

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.NAJAKTUÁLNEJŠIE CENY AGROKOMODÍT

Online aktualizácia priamo z burzy Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút

2021-08-agropoistenie

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov