Revycare

darux

Revycare

Štvrtok 30.marca 2023, meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín

Na základe rozhodnutia predstavenstva ZCHMD o poradenstve v chovoch jednotlivých plemien mäsového dobytka navštívil v dňoch 6.3.-10.3.2023 francúzsky chovateľ a šľachtiteľ Simon Perrot 10 fariem charolais naprieč Slovenskom.

Na začiatku treba povedať, že Simon je francúzsky chovateľ, ktorý chová na vlastnej farme  približne 50 matiek. Súčasne je majiteľom malej šľachtiteľskej firmy (zamestnáva 3 ľudí), ktorá sa veľmi úspešne uplatnila na francúzskom trhu. Jeho firma Simongenetic bola založená na poznaní, že aj v tak chovateľsky vyspelej krajine ako je Francúzsko je priestor pre človeka, ktorý poctivo navštevuje chovateľov a poskytuje im síce komerčné, avšak veľmi korektné služby, postavené na dennom kontakte s veľmi kvalitnými chovateľmi a farmami. Túto prácu praktikuje v spolupráci  s firmou Jihočeský chovatel aj v Českej republike. My sme chceli, aby chovatelia mohli posúdi, či to nie je ďalšia možná cesta, ako ďalej rozvíjať a posúvať plemeno charolais  na Slovensku.

Mali sme možnosť sa zoznámiť s tým, ako Simon pracuje v chovoch, mohli sme vidieť a počuť, kde vidí prednosti, a aj možnosti ako zlepšiť  zvieratá na farmách. Pán Perrot pripravuje pre každú farmu krátke hodnotenie.

 

Ing. Ivan Nemčovský

Zväz chovateľov mäsového dobytka na Slovensku, družstvo, Ivanka pri Nitre

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov