tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Nedela 01.oktobra 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Koncentrát, ktorý nahradzuje rozpúšťanie práškového horčíka a používanie rôznych druhov listových hnojív a zároveň znižuje pH postrekovej vody.

Koncentráty horkej soli Vulcan sú roztoky kyseliny fosforečnej, ktoré okrem horčíka obsahujú aj dusík a mikroživiny životne dôležité pre rastliny. Pomocou tohto roztoku sa pri použití dávky 5 – 10 litrov/ha v kombinácii s prípravkami na ochranu rastlín zlepší kvalita vody a zabezpečí priebežné dopĺňanie živín.

Prečo je potrebný horčík?

Nároky rastlín na horčík sú vysoké vo fáze intenzívneho rastu zelenej hmoty. Horčík reguluje mnohé biochemické procesy, kľúčový je však pre správne fungovanie chlorofylu. Rastliny dobre zásobené horčíkom dokážu produkovať viac živín a sú odolnejšie voči suchu.

Vulcan 4 1

Listové hnojenie na báze síranu horečnatého je vždy efektívne, preukázateľné a cenovo dostupné!

Obsahuje aj síru, fosfor a dusík

Koncentráty horkej soli Vulcan obsahujú tiež významné množstvo síry, fosforu a dusíka. Sú to kľúčové prvky pre rast rastlín. Tieto sekundárne živiny obsiahnuté v roztoku umožňujú nepretržitú aplikáciu koncentrátov Horkej soli Vulcan od počiatočnej fázy rastu až po dozrievanie.

Dopĺňajte mikroživiny!

Dopĺňaním horčíka, fosforu a dusíka sa v rastlinách zrýchľujú biochemické procesy, v dôsledku čoho budú mať rastliny vyššie nároky aj na mikroživiny. Koncentráty Horkej soli Vulcan obsahujú menšie množstvo všetkých životne dôležitých mikroživín. Pre doplnenie mikroživín vo väčšom množstve sa odporúča použiť roztok Horkej soli s pridaným zinkom, bórom a meďou alebo Horkú soľ Vulcan Univerzál.

Ako zlepšiť kvalitu postrekovej vody?

pH roztokov Horkej soli Vulcan je veľmi nízke (1,0 – 1,5), za čo vďačíme výrobe s kyselinou fosforečnou. Tunajšie postrekové vody sú často zásadité a dokonca tvrdé, v skutočnosti nie sú ideálne na použitie s prípravkami na ochranu rastlín. Pri použití roztokov Horkej soli Vulcan (10 – 15 litrov/ha) sa pH postrekovej vody zníži o 0,5 – 1,0, vďaka čomu bude takto upravená voda „šetrnejšia k rastlinám“.

Pokojne ho pridajte aj k roztoku dusíka!

Máme veľmi dobré skúsenosti s pridávaním koncentrátu Horkej soli Vulcan k roztoku DAM, či už pri hnojení počas vegetácie alebo medziriadkovej kultivácii. Roztok Horkej soli Vulcan sa odporúča použiť aj pri aplikácii bóru a silnej alkalizácii postreku. Roztok Horkej soli si zaslúži mať svoje miesto v postrekovači aj pri aplikácii biostimulátora a snahe o zrýchlenie metabolizmu rastlín.

Akcia na kanistre aj na IBC!

Akcia spoločnosti VulcanAgro Kft.: za každých 10 kanistrov (200 l) horkej soli dostanete 1 kanister (20 l) zadarmo. Takto môžete vyskúšať viacero druhov koncentrátov Horkej soli Vulcan pre viacero druhov plodín.

Pri kúpe IBC zase môžete využiť našu overenú akciu 2 + 1. Za každé 2 IBC kontajnery listového hnojiva Horká soľ dostanete zadarmo 100 litrov prípravku na báze elementárnej síry.

O presných cenách a dodacích podmienkach sa informujte u obchodných zástupcov spoločnosti VulcanAgro, Kft.

 

Vulcan 4 2

 

www.vulcanagro.hu

www.vulcanagro.sk

Vulcan logo

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov