tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Streda 27.septembra 2023, meniny má Cyprián, zajtra Václav

Pokiaľ ide o nedávny politicko-ekonomický vývoj - legislatívu týkajúcu sa fiškálneho útesu, stále som tvrdil, že neverím, že rokovania môžu predstavovať vážnu dlhodobú hrozbu pre trh a jeho rast alebo pokles.

Republikánska strana je evidentne ovplyvnená svojou drvivou porážkou v novembrových voľbách a nemá už žalúdok na ďalší boj a ani nechce byť v rozpore s prianím väčšiny americkej populácie. Ľudia chcú kompromis, čo ukázal i výsledok volieb.
Je pravda, že tu bol určitý negatívny efekt na americkú ekonomiku, zvlášť vo štvrtom kvartály. Tým ako strach z fiškálneho útesu zastavil investície a obmedzil spotrebiteľskú dôveru. Očakávam ale, že to počas prvého kvartálu rýchlo pominie. Môžeme síce v priebehu pár mesiacov vidieť ďalšie oslabovanie sentimentu pred ďalším kolom rokovaní o úsporách a dlhovom strope, bude to ale znamenať nákupné možnosti. Zostáva faktom, že Fed túto rely podporuje a bude v tom pokračovať ad absurdum, do vtedy keď nestúpne inflácia. Trh si pamätá pôsobivý záväzok Fedu – nekonečné obmedzovanie.
Znamená to, že USA sú na dlhodobo udržateľnej rozpočtovej dráhe? Znamená to, že nemusíme mať strach z dňa záverečného zúčtovania?  Môže rely na rizikové aktíva pokračovať počas tohto roka? Nie, nie, áno.
Nick Beecroft, Saxo Bank
Zdroj: MediaDom

Viac informácií nájdete na:
http://sk.saxobank.com/futures-komodity

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov