tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Nedela 01.oktobra 2023, meniny má Arnold, zajtra Levoslav

Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR zverejnilo zelenú správu za rok 2016, v ktorej okrem iného hodnotilo aj hospodárenie slovenského agrosektora.

Tržby za predaj vlastných poľnohospodárskych výrobkov dosiahli podľa MPRV v roku 2016 úroveň 1,593 miliardy eur,

 

z toho za predaj rastlinných výrobkov 927,2 milióna eur a predaj živočíšnych výrobkov 665,6 milióna eur. "Medziročne vzrástli tržby o 4 %, čo súviselo najmä s rýchlejším nárastom tržieb za rastlinné výrobky (5,6 %) ako živočíšne výrobky (1,9 %). Trend nárastu tržieb rastlinných výrobkov je medziročne kontinuálne dlhodobý, kým u tržieb živočíšnych výrobkov sa striedajú roky tendencie nárastu a poklesu," upozornilo agroministerstvo.
Poľnohospodárstvo SR dosiahlo podľa správy MPRV v roku 2016 kladný výsledok hospodárenia - zisk pred zdanením vo výške 50,4 milióna eur. V roku 2015 poľnohospodársky sektor zaznamenal výsledok hospodárenia vo výške 36,8 milióna eur.
Výnosy poľnohospodárskeho sektora podľa MPRV v minulom roku dosiahli výšku 2,232 miliardy eur, kým v roku 2015 boli na úrovni 2,231 miliardy eur. Vlaňajšie náklady slovenského poľnohospodárstva sa pohybovali na hodnote 2,181 miliardy eur, kým predvlani na úrovni 2,194 miliardy eur.

/TASR/

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov