LG_mailpodpis_CZ-Architect-700x130_2022_1

logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

odstvcata_MedzicilizieNemecko: Dovezených menej ošípaných

Nemecko doviezlo od začiatku roka 2022 menej živých odstavčiat, jatočných a plemenných ošípaných ako v rovnakom období minulého roka. Výrazne menej zvierat pochádza najmä z Holandska.

Nemecký dovoz odstavčiat, jatočných a plemenných ošípaných v prvom štvrťroku tohto roka klesol. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol dovoz o 4 %.

Takmer o 20 % menej zvierat z NL

Dánsko a Holandsko sú zďaleka najdôležitejšími dodávateľskými krajinami pre ošípané. Vývoj transportov ošípaných do Nemecka bol však veľmi heterogénny. Napríklad dovoz z Dánska vzrástol od januára do marca o 6 percent. Množstvá dodaných zvierat z Holandska naopak zaznamenali prudký klesajúci trend s mínusom takmer o jednu pätinu. Podobný obraz sa objavil v Belgicku a Českej republike.

Klesajúci dovoz ošípaných možno vysvetliť znížením dopytu. Vypuknutie afrického moru ošípaných v septembri 2020 výrazne obmedzilo možnosti vývozu nemeckého bravčového mäsa. V dôsledku toho sa muselo nakupovať menej ošípaných zo zahraničia. Pokračovanie klesajúceho dovozu ošípaných možno očakávať aj v ďalšom priebehu roka.


Z topagrar preložila a upravila Martina Gondeková, NPPC-VÚŽV NitraNAJAKTUÁLNEJŠIE CENY AGROKOMODÍT

Online aktualizácia priamo z burzy Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel. Aktualizované každých 10 minút

2021-08-agropoistenie

pottinger

agbiz-KUHN-performer

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov