BASF Butisan

BASF Butisan

Basf butisan

Streda 10.augusta 2022, meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana

Nemecko doviezlo od začiatku roka 2022 menej živých odstavčiat, jatočných a plemenných ošípaných ako v rovnakom období minulého roka. Výrazne menej zvierat pochádza najmä z Holandska.

Nemecký dovoz odstavčiat, jatočných a plemenných ošípaných v prvom štvrťroku tohto roka klesol. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka klesol dovoz o 4 %.

Takmer o 20 % menej zvierat z NL

Dánsko a Holandsko sú zďaleka najdôležitejšími dodávateľskými krajinami pre ošípané. Vývoj transportov ošípaných do Nemecka bol však veľmi heterogénny. Napríklad dovoz z Dánska vzrástol od januára do marca o 6 percent. Množstvá dodaných zvierat z Holandska naopak zaznamenali prudký klesajúci trend s mínusom takmer o jednu pätinu. Podobný obraz sa objavil v Belgicku a Českej republike.

Klesajúci dovoz ošípaných možno vysvetliť znížením dopytu. Vypuknutie afrického moru ošípaných v septembri 2020 výrazne obmedzilo možnosti vývozu nemeckého bravčového mäsa. V dôsledku toho sa muselo nakupovať menej ošípaných zo zahraničia. Pokračovanie klesajúceho dovozu ošípaných možno očakávať aj v ďalšom priebehu roka.


Z topagrar preložila a upravila Martina Gondeková, NPPC-VÚŽV Nitra

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov