Limagrain seminar

Streda 29.novembra 2023, meniny má Vratko, zajtra Ondrej/Andrej

„Keď niečo robíme, snažíme sa to robiť čo najlepšie“, objasňuje Ladislav Kováč základné krédo svojho profesijného prístupu k práci. Podľa neho k dosiahnutiu dlhodobého úspechu v tom, čo človek robí nevedú žiadne skratky, ale poctivá, obetavá práca, ktorej je nutné venovať veľa času. Nesmie jej pritom chýbať ani náboj kreativity a prvky originality, ktoré ju dokážu odlíšiť od priemeru.

Práve tieto atribúty prístupu k práci L. Kováč hojne využíva, aj keď skromne dodáva, že sa cíti byť len priemerným agromanažérom, ktorý má šťastie na ľudí okolo seba a čuch na projekty, ktoré mu vychádzajú. Keď sa však dnes pozriete na to, čo spoločnosť MATEX pod jeho vedením dokázala, je viac než jasné, že nešlo len o šťastenu, ale hlavne o originalitu myšlienok a precíznosť ich pretavovania do reality, ktoré tento agromanažér doslova zakódoval do DNA tejto firmy.

Keď vo Veškovciach začali so sójou, na Slovensku to bola neznáma komodita. L. Kováč a tím ľudí okolo neho zozbierali množstvo skúseností s pestovaním tejto plodiny zo sveta a tieto následne prostredníctvom vlastného pokusníctva implementovali do slovenskej praxe. Aj vďaka tomu dnes patria k slovenskej špičke nielen v rámci poskytovania kvalitných osív pre poľnohospodárov, ale aj ich edukácie. Dôkazom toho je realizácia pravidelných Dní poľa ozimín a Dní poľa sóje, ktoré sú rešpektovaným podujatím nielen na Slovensku, ale i na stredoeurópskej úrovni. L. Kováč tak v sebe nezaprie ani svoj zmysel a chuť pre experimentovanie, ktoré však má jasnú metodiku a ktorého cieľom je získanie výstupov využiteľných v praxi.


Celý profil Ing. Ladislava Kováča, konateľa MATEX, s.r.o., Veškovce nájdete v AGROMAGAZÍNe 04/2022 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov