tatra banner A2

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Piatok 30.septembra 2022, meniny má Jarolím, zajtra Arnold

„Keď niečo robíme, snažíme sa to robiť čo najlepšie“, objasňuje Ladislav Kováč základné krédo svojho profesijného prístupu k práci. Podľa neho k dosiahnutiu dlhodobého úspechu v tom, čo človek robí nevedú žiadne skratky, ale poctivá, obetavá práca, ktorej je nutné venovať veľa času. Nesmie jej pritom chýbať ani náboj kreativity a prvky originality, ktoré ju dokážu odlíšiť od priemeru.

Práve tieto atribúty prístupu k práci L. Kováč hojne využíva, aj keď skromne dodáva, že sa cíti byť len priemerným agromanažérom, ktorý má šťastie na ľudí okolo seba a čuch na projekty, ktoré mu vychádzajú. Keď sa však dnes pozriete na to, čo spoločnosť MATEX pod jeho vedením dokázala, je viac než jasné, že nešlo len o šťastenu, ale hlavne o originalitu myšlienok a precíznosť ich pretavovania do reality, ktoré tento agromanažér doslova zakódoval do DNA tejto firmy.

Keď vo Veškovciach začali so sójou, na Slovensku to bola neznáma komodita. L. Kováč a tím ľudí okolo neho zozbierali množstvo skúseností s pestovaním tejto plodiny zo sveta a tieto následne prostredníctvom vlastného pokusníctva implementovali do slovenskej praxe. Aj vďaka tomu dnes patria k slovenskej špičke nielen v rámci poskytovania kvalitných osív pre poľnohospodárov, ale aj ich edukácie. Dôkazom toho je realizácia pravidelných Dní poľa ozimín a Dní poľa sóje, ktoré sú rešpektovaným podujatím nielen na Slovensku, ale i na stredoeurópskej úrovni. L. Kováč tak v sebe nezaprie ani svoj zmysel a chuť pre experimentovanie, ktoré však má jasnú metodiku a ktorého cieľom je získanie výstupov využiteľných v praxi.


Celý profil Ing. Ladislava Kováča, konateľa MATEX, s.r.o., Veškovce nájdete v AGROMAGAZÍNe 04/2022 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov