tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Piatok 29.septembra 2023, meniny má Michal/Michaela, zajtra Jarolím

Šéf francúzskej zamestnávateľskej skupiny v utorok uviedol, že spoločnosti ako Danone a skupina supermarketov Auchan zostávajú v Rusku napriek invázii na Ukrajinu, pretože nesú zodpovednosť voči svojim zamestnancom a obyvateľstvu, uviedla agentúra Reuters.

"Riadime sa odporúčaniami našej vlády, ktorá od nás (spoločností Danone a Auchana) nežiada, aby sme ukončili činnosť. Máme zodpovednosť pomôcť nasýtiť ruského spotrebiteľa a ako zamestnávateľ máme povinnosť zaplatiť zamestnancov," povedal Geoffroy Roux de Bezieux pre televíziu BFM.

Celkovo francúzske spoločnosti zamestnávajú v Rusku asi 160 000 ľudí.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba v pondelok povedal, že tlak na sankcie voči Rusku by sa mal zvýšiť a vyzval na globálny bojkot medzinárodných spoločností, ktoré ponechali svoje prevádzky v Rusku otvorené.

Danone oznámilo, že pozastavuje investície v Rusku po invázii na Ukrajinu, ale bude tam pokračovať v prevádzke mliekarenského priemyslu a produkcii dojčenskej výživy.

Danone, ktorá generuje približne 6 % svojich tržieb v Rusku a Ukrajine, ovláda ruskú značku mlieka Prostokvashino. Na Ukrajine zamestnáva 1000 ľudí a v Rusku 8000.

Auchan Retail zamestnáva 30 000 ľudí v Rusku a 6 000 na Ukrajine. Zabezpečuje približne 10 % príjmov skupiny v Rusku, ktoré je po Francúzsku a Španielsku jej tretím najväčším trhom.

Televízia BFM a miestne noviny La Voix du Nord uvideli, že tucet aktivistov zo strany Zelených (EELV) protestovalo pred centrálou Auchan v Croix v severnom Francúzsku. Žiadali skupinu, aby prestala pôsobiť v Rusku.

 

Zo zdrojov thecattlesite preložil a upravil Miroslav Záhradník, NPPC-VÚŽV Nitra

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov