tatra banner A2

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Utorok 04.oktobra 2022, meniny má František, zajtra Viera

Vďaka úspešnému získaniu trvalej akreditácie môže Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) v rýchlom tempe prijímať nové protikorupčné opatrenia, ktoré garantujú, že sa stane dôveryhodnou a transparentnou inštitúciou. Dôkazom je vytvorenie novej Sekcie riadenia rizík a prevencie protispoločenskej činnosti. Táto sekcia bude úzko spolupracovať s Európskym úradom pre boj proti podvodom (OLAF) s Európskou prokuratúrou (EPPO), Generálnou prokuratúrou SR a s OČTK.

Generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss ide tvrdo po podvodníkoch z minulosti a rovnako zodpovedne nastavuje nové opatrenia v rámci prevencie proti korupcii a podvodom do budúcnosti: „Pôdohospodárska platobná agentúra už nikdy nesmie zopakovať svoju minulosť. Musí byť dôveryhodným partnerom pre poľnohospodárov a náš vidiek“.

Nové nastavenia procesov, rovnako aj prijímanie efektívnych opatrení v PPA, hodnotia európske inštitúcie veľmi pozitívne. Predovšetkým zmeny v oblastiach konfliktu záujmov, rizikovej činnosti, korupcie a protispoločenskej činnosti. PPA pripravuje aj Memorandum o spolupráci s Finančnou správou v oblasti poskytovania informácií o podnikateľských subjektoch a plnení si povinností voči štátu.

PPA poskytuje priestor na nahlasovanie korupčných či protispoločenských aktivít, mailové adresy, na ktoré môže verejnosť takúto činnosť nahlasovať. Sú k dispozícii na webovej stránke agentúry www.ppa.sk:

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

 

Tlačová správa PPA

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov