tatra banner A2

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Utorok 04.oktobra 2022, meniny má František, zajtra Viera

MVDr. Stanislava Galba by sme mohli v stručnosti charakterizovať ako dôsledného manažéra, ktorý sa snaží robiť svoju prácu vždy poctivo a zodpovedne. V jeho prístupe k práci neexistuje využívanie žiadnych skratiek či zjednodušení výroby, ale všetko má svoje jasne zadefinované postupy a procedúry.

Tento manažér vie, že v systéme ekologickej výroby sa neoplatí si veci uľahčovať, pretože jeho benevolentnosť by sa mu mohla vypomstiť v podobe narušenia systému výroby, ktorý je v súčasnosti nastavený tak, že vplýva na produkciu nielen aktuálnej, ale aj nasledujúcej úrody plodín na každej parcele. „Som prísny na každý meter štvorcový poľa“, potvrdzuje S. Galbo skutočnosť, ktorá ho právom pasuje do pozície poctivého ekologického poľnohospodára. Jeho prácu a prácu tímu okolo neho pritom chvália nielen doma, ale aj v zahraničí. Príkladom môže byť najznámejšia organizácia ekologických producentov v Nemecku Naturland DE, ktorej členovia počas návštevy farmy v Medovarciach po analýze porastov a kvality miestnej pôdy „smekli dole klobúk“ kvalite pôd ako aj práci, ktorú miestni farmári v tunajších podmienkach vykonávajú.

Silnou devízou tohto manažéra je taktiež otvorenosť voči novým myšlienkam a ochota sa učiť, študovať nové postupy a konzultovať veci s odborníkmi. S. Galbo pritom v sebe nezaprie ani svoj zmysel pre spoluprácu a to nielen medzi kolegami a spolupracovníkmi, ale aj poľnohospodármi všeobecne. Potvrdzuje to napríklad i tým, že už roky sa snaží o vytvorenie silného odbytového združenia pre ekologických poľnohospodárov, ktoré by malo ambíciu vyjednávať priaznivejšie odbytové ceny ekologickej produkcie a tiež hľadať efektívnejšie cesty pre jej odbyt či už na Slovensku (kde je s odbytom veľký problém) ako aj v zahraničí. Podľa jeho slov tento prístup sa v budúcnosti stane nevyhnutnosťou.


Celý profil MVDr. Stanislava Galba, konateľa Farma Medovarce, s.r.o., si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 11/2021 na s. 7-9.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov