Piatok 27.januára 2023, meniny má Bohuš, zajtra Alfonz

V sobotu 21. augusta sa uskutočnilo slávnostné vyhlásenie výsledkov súťaže Môj život na vidieku. Súťaž zorganizovalo vydavateľstvo Slovenský CHOV. Išlo o už o 2. ročník podujatia. V 1. ročníku s názvom Môj príspevok k sebestačnosti Slovenska, ktorý prebehol v roku 2020, súťažili stredoškoláci so svojimi literárnymi príspevkami, ktoré boli publikované na portáli www.agrobiznis.sk. Do súťaže sa zapojilo takmer 30 záujemcov.

Slávnostného vyhlásenia výsledkov 2. ročníka súťaže sa zúčastnila aj víťazka 1. ročníka Zuzana Kubišová (v tom čase študentka SOŠV Nitra). Jej príspevok si môžete prečítať tu. Video z minuloročného slávnostného odovzdávania cien nájdete tu. Pripájame aj link na odovzdávací ceremoniál špeciálnych cien.

Poradie bolo podobne ako vlani vytvorené podľa počtu zhliadnutí (tentokrát počas 20 dní od ich zverejnenia videa na portáli www.agrobiznis.sk). Trojica autorov najúspešnejších videí bola ocenená. Najviac zhliadnutí (11 394) malo video Emila Lipu z SOŠ Pod Bánošom v Banskej Bystrici. Na druhom mieste sa umiestnil Daniel Frankovič zo SOŠ v Spišskej Novej Vsi. Jeho video si pozrelo 8 123 záujemcov. Tretie miesto obsadil študent Gymnázia v Piešťanoch Jakub Cvičela. Jeho video si pozrelo 5 659 záujemcov. Všetci traja získali finančnú cenu od UniCredit banky. Víťaz získal aj hodnotné ocenenia od Slovenskej poľnohospodárskej univerzity v Nitre. Všetci ocenení získavali aj knižku Silážovanie, ktorej autorom je Tomáš Mitrík z firmy Feedlab.

Organizátori udelili aj špeciálne ceny:

Cenu UniCredit banky – finančnú odmenu získalo video od Kristiána Sedlačka zo SOŠ Pruské.

Cenu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory získalo video Ďamiána Čača, študenta SOŠ veterinárnej v Košiciach.

Cenu Farmárskej revue získalo video Karolíny Vojtkovej, študentky SOŠ veterinárnej v Košiciach.

Cenu Združenia mladých farmárov Slovenska získava Ľuboš Tekeliak, študent SOŠ v Liptovskom Mikuláši.

Časopis Slovenský CHOV sa rozhodol predplatným oceniť dvoch autorov – Lillu Tóthovú zo SOŠ Banská Bystrica a Ladislava Pálmaya zo SOŠ v Dunajskej Strede.

Celú súťaž nám pomohli odštartovať Beniakovci z Farmy Lutyla hravým videom ich detí. Redakcia ocenila aktérov videa balíčkom sladkostí.

Na záver dovoľte poďakovať všetkým spoluorganizátorovi (Farmárska revue) a partnerom podujatia (SPU v Nitre, UniCredit banka, SPPK, ASYF, Národné výstavisko Agrokomplex, š.p., Nitra).

 

AGROBIZNIS

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Mohlo by vás zaujímať

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov