tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Streda 27.septembra 2023, meniny má Cyprián, zajtra Václav

Mäso má problém s imidžom. Dobrá reklama, ktorá stojí milióny, je „po termíne“. Financovanie by mohlo byť v tomto prípade správnym riešením. Podľa získaných informácií plánuje toto odvetvie reklamný ťah na mäso.

Súrne potrebujeme dobrú imidžovú reklamu na mäso, zhoduje sa na tom takmer celý sektor. Zatiaľ však nie sú peniaze na jeho financovanie. Mnohé iniciatívy už vo fáze plánovania zlyhali alebo sa podarilo získať len relatívne malé sumy, z ktorých sa nedala financovať často drahá reklama v rádiách a televíziách. To by sa mohlo čoskoro zmeniť. Podľa najnovších informácií sa predstavitelia mäsopriemyslu do veľkej miery zhodli na modeli financovania imidžovej reklamy.

0,30 € za ošípanú a 1,20 € za hovädzí dobytok?

Podľa toho bitúnky, ktoré týždenne spracujú viac ako 10 000 ošípaných alebo viac ako 500 jedincov dobytka, by platili 0,30 EUR za ošípanú a 1,20 EUR za spracovaného jedinca dobytka do fondu na financovanie „Komunikácia v odvetví“. Len z ošípaných by sa dalo ročne vyzbierať viac ako 12 miliónov eur. Dobré 3 milióny eur by navyše pochádzali zo sektora hovädzieho mäsa. Peniaze potom potečú do rôznych marketingových opatrení.

Kedy zaznie štartovací výstrel, je momentálne stále otvorené. Po prvé, hybné sily odvetvovej komunikácie ešte musia podpísať príslušné zmluvy. Je tiež potrebné objasniť, ako sa budú finančné prostriedky vyplácať a kto bude rozhodovať o ich použití. Za žiadnych okolností by sa nemal vytvárať veľký „tok“, cieľom sú vraj štíhle štruktúry. "Chceme investovať čo najviac peňazí do reklamy a generovať čo najmenej administratívnych nákladov," povedal účastník z odvetvia.

Plán počíta so založením nezávislej spoločnosti, ktorá finančné prostriedky zbiera a spravuje a vynakladá ich na vhodné marketingové opatrenia. Do vypracovania marketingového financovania by mali byť okrem zástupcov mäsového priemyslu priamo zapojené aj národné záujmové skupiny farmárov.

 

Z topagrar.com preložila a upravila Ing. Martina Gondeková, PhD., NPPC-VÚŽV Nitra

Snímka: picture alliance / CHROMORANGE | Bernd Juergens

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov