tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Streda 27.septembra 2023, meniny má Cyprián, zajtra Václav

Rodinná firma MiHo Trans sa zameriava na rôzne zemné a stavebné práce, vrátane separácie materiálu na zbernom dvore a predaja štrkopieskov. Na prepravu materiálov používali donedávna len nákladné automobily. Minulý rok zakúpili nový traktor CASE IH Puma 200 CVX a skúsenosti ukázali, že týmto urobili správny krok.

História firmy

Spoločnosť MiHo Trans bola založená v roku 2016 Michalom Hornákom, pričom prvé písmená mena a priezviska tvoria aj názov firmy, na ktorej riadení sa podieľa s bratom Marekom. Areál a zberný dvor sídli na okraji Rišňoviec, obce nachádzajúcej sa na spojnici Nitry a Hlohovca.

„Stavby a rôzne výkopové práce realizujeme pre väčších stabilných partnerov, ale nebránime sa ani menším zákazkám, napríklad ak niekto potrebuje vykopať jamu pre bazén, základy domu a podobne,“: predstavuje Michal Hornák činnosť spoločnosti MiHo Trans, ktorej je konateľom.

Výborné skúsenosti so značkou CASE IH

Prvý zakúpeným strojom CASE IH bol v spoločnosti MiHo Trans šmykom riadený nakladač, vybavený príslušenstvom ako klasická lopata, paletizačné vidly, miešačka na betón a búracie kladivo.

Neskôr nasledoval traktorbager vybavený pestrou paletou podkopových lopát a búracím kladivom. S krátkym časovým odstupom kúpili ešte kolesový bager s typovým označením WX 165, rovnako s bohatou výbavou vymeniteľného náradia. Naposledy na jeseň pribudol do strojového parku firmy veľký pásový bager CX 250 D.

Traktor Puma 200 CVX

Na otázku: Prečo kúpiť traktor do stavebnej firmy?, Michal Hornák odpovedá: „Vždy ma to lákalo vyskúšať traktor s vlečkou do dopravy na stavbe. Inšpiráciu som získal aj v zahraničí, kde napríklad v Nemecku 90 percent dopravy na stavbách zabezpečujú práve traktory s vlečkami. Nákladné autá tam používajú len na vzdialenejšie prepravy. Tak som si povedal, že to skúsim aj ja a oslovil som spoločnosť AGRI CS Slovakia, s ktorou som mal dobré skúsenosti už pri inej technike.“

Po konzultáciách s obchodným zástupcom Michalom Mikulášom vybrali model Puma 200 CVX s plynulou prevodovkou. „Teraz používame tento traktor rok a má to úspech, dokonca je to nad moje očakávania. Spotreba nám vychádza lepšie v porovnaní s nákladným autom. Traktor má lepšiu priechodnosť a netrápi sa tak v teréne pri horších podmienkach, keď je napríklad mokro a blato,“: opisuje výhody traktora Michal Hornák a dopĺňa jednu konkrétnu skúsenosť: „Začiatkom tohto roka sme mali stavbu v Trenčíne, kde v ťažkých podmienkach v blate nemali šancu ani štvornápravové nákladné autá. Do dopravy sme mohli použiť len jediný stroj – traktor Puma s vlečkou.“

 

Celý článok nájdete v AGROMAGAZÍNe 4/2023 na stranách 62 – 63.

Mesačník AGROMAGAZÍN si môžete predplatiť tu.

Štefan Ščecina

AGROMAGAZÍN

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov