Limagrain seminar

Streda 29.novembra 2023, meniny má Vratko, zajtra Ondrej/Andrej

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ing. Ondreja Humaja.

Minister Richard Takáč: ,,Od nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja očakávam dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie v nastavených procesoch tak, aby agentúra plnohodnotne fungovala a napredovala.“

Generálny riaditeľ Ondrej Humaj nastupuje po Jozefovi Kissovi, ktorý bol vo vedení agentúry od júna 2021 a podarilo sa mu obhájiť akreditáciu pred Bruselom a tiež ozdraviť agentúru do súčasného stavu. V tomto procese plnil kľúčovú úlohu aj Ondrej Humaj ako riaditeľ  Úseku príspevkov, podpôr a dotácií.

Najväčšou úlohou, ktorá čaká nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja, je vyplatenie priamych podpôr 2023,  v prípade projektových podpôr je to čerpanie fondu Programu rozvoja vidieka a v oblasti štátnej pomoci je to administrovanie výziev Zelená nafta a Poistné. „Ideme do veľmi náročného obdobia a ja som pripravený garantovať kontinuitu nastavenia agentúry tak, aby sme sa posúvali k jej plnohodnotnému fungovaniu,“ uviedol GR PPA Ondrej Humaj.

 

Tlačová správa MPRV SR

 

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov