Limagrain seminar

Streda 29.novembra 2023, meniny má Vratko, zajtra Ondrej/Andrej

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV SR) Richard Takáč sa dnes stretol na pôde rezortu hospodárstva s ministerkou Denisou Sakovou. Ide o ďalšie zo série oficiálnych medzirezortných stretnutí. Témami boli potraviny, dostupné ceny energií pre potravinárov a naštartovanie projektov transformácie regiónu Hornej Nitry.

Predstavitelia oboch ministerstiev sa zhodli, že potravinársky sektor je súčasťou aj rezortu hospodárstva: „A práve preto sme spoločne hľadali cestu ako nájsť finančné prostriedky na pomoc pre našich potravinárov,“ hovorí minister Richard Takáč. Ďalšou dôležitou otázkou sú dostupné ceny energií, tu sa obe strany dohodli na tom, že budú hľadať cestu a spôsob ako môže byť Ministerstvo hospodárstva SR súčinné s agrorezortom.

Región Hornej Nitry, kde sa zastavila ťažba uhlia musí prejsť transformáciou, ktorá pomôže zabezpečiť udržateľnosť a konkurencieschopnosť tejto časti Slovenska. „Hornonitriansky región je mojím rodným krajom a preto mi obzvlášť záleží na tom, aby sa začalo s už pripravenými projektami jeho transformácie,“ uvádza minister Takáč a dodáva: „som rád, že sme aj v tomto s pani ministerkou Sakovou našli jednoznačnú zhodu“.

 

Tlačová správa MPRV SR

 

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov