tatra banka

tatra banka agrofinancovanie

tatra banka agrofinancovanie

Štvrtok 28.septembra 2023, meniny má Václav, zajtra Michal/Michaela

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyzýva oprávnených žiadateľov, aby využili posledné dni na predkladanie žiadostí na opatrenie štátnej pomoci vo forme úľav na environmentálnych daniach tzv. ZELENÁ NAFTA 2023. Žiadosti môžu posielať do 21. augusta 2023. PPA podporí prvovýrobcov v rastlinnej a živočíšnej výrobe sumou 32 miliónov EUR. Do dnešného dňa prijala agentúra 2 211 žiadostí, ktoré predstavujú sumu 25 miliónov EUR.

Cieľom pomoci ZELENÁ NAFTA 2023 je podporiť poľnohospodársku prvovýrobu formou vrátenia časti spotrebnej dane z minerálnych olejov.

Žiadosti podané po termíne 21. august 2023 nebudú platobnou agentúrou akceptované a zároveň ani systém ITMS2014+ nebude po termíne prijímať žiadosti  keďže tie žiadateľ predkladá prostredníctvom formulára, ktorý je registrovaným žiadateľom v systéme ITMS2014+ dostupný na http://itms2014.sk/ po prihlásení.

Všetky informácie o postupe pri podávaní žiadostí majú žiadatelia k dispozícii na www.apa.sk. Zároveň môžu získať bližšie informácie o spôsobe poskytovania štátnej pomoci aj na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

Aktuálna schéma je zverejnená na webovom sídle Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky http://www.mpsr.sk/sk/index.php?navID=347&id=13887 .

V minulom roku poskytla PPA podporu ZELENÁ NAFTA 2 697 žiadateľom v celkovej sume 32 028 473,27 EUR.

 

Tlačová správa PPA

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov