Utorok 06.júna 2023, meniny má Norbert, zajtra Róbert

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) upozorňuje, že pre úspešné získanie dotácie alebo podpory, nie je potrebné reagovať na ponuky osôb alebo firiem, ktoré sľubujú, že za finančnú odplatu zariadia, aby žiadosť bola vyplatená.

PPA funguje štandardne a transparentne a žiadne praktiky, používané v minulosti, nie sú pre jej súčasné vedenie akceptovateľné. Generálny riaditeľ Jozef Kiss: „Je neprijateľné, aby sa aj dnes ešte niekto pokúšal, poviem to rovno, vypaľovať farmárov. Akékoľvek náznaky takéhoto správania máme vo vnútri agentúry nastavené tak, že ak by zamestnanec PPA bol podozrivý z takejto spolupráce, je identifikovaný a okamžite prepustený. Poľnohospodári žiadnych sprostredkovateľov nepotrebujú, agentúra funguje ako dobre nastavená banková inštitúcia, s ktorou môžu komunikovať priamo a žiadnych sprostredkovateľov mimo agentúry nepotrebujú“.

V prípade, že farmára osloví osoba, ktorá bude žiadať finančnú odplatu za tzv. vybavenie dotácie, alebo inej výhody v PPA, odporúčame, aby sa farmár bezodkladne obrátil na políciu a nahlásil to.

PPA zároveň upozorňuje, že žiadnu zo svojich činností nerealizuje cez tretie osoby. Každý kontakt so žiadateľom predpokladá digitálnu stopu, preto komunikuje výhradne písomne. V prípade, že sa žiadateľ stretne so snahou obchádzať tieto pravidlá, môže to okrem nahlásenia polícii, oznámiť aj PPA na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript..

 

Tlačová správa PPA

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov