BASF Butisan

BASF Butisan

Basf butisan

Streda 10.augusta 2022, meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana

Vláda SR na svojom rokovaní (28. 6. 2022) schválila poskytnutie podpory pre výrobcov vo vybraných poľnohospodárskych sektoroch, zasiahnutých aktuálnou situáciou. Slovenskí poľnohospodári, tak ako poľnohospodári v ostatných členských štátoch EÚ, boli už pred začiatkom konfliktu na Ukrajine vážne zasiahnutí zvýšenými nákladmi na produkciu spôsobenými najmä neúmerne rastúcimi cenami hnojív, krmív, palív a energií.

Materiál na schválenie predložil minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel Vlčan. Cieľom navrhovanej podpory je predovšetkým udržať poľnohospodárov pri produkcii mlieka a mäsa a zmierniť ich straty čiastočným pokrytím nákladov. Celková výška pomoci je viac ako 15,7 milióna eur, z toho priama finančná pomoc chovateľom dojníc je predstavuje sumu 10 miliónov eur, pre chovateľov ošípaných ide o čiastku 2,5 milióna eur a chovateľom bahníc je na pomoc vyčlenených 3, 217 507 milióna eur. Žiadatelia o schválenú pomoc budú môcť žiadať prostredníctvom Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) najbližších 15 dní. Vyplácanie bude do 30. 9. 2022. Všetky súvisiace informácie a postupy budú zverejnené na webe https://www.apa.sk/ Keďže ide o krátku dobu na podávanie žiadostí, agrorezort apeluje na dotknutých žiadateľov, aby podávanie týchto žiadostí neodkladali. PPA bude informáciu o spustení Výnimočnej pomoci informovať aj prostredníctvom stavovských organizácií a združení.

Pôdohospodárska platobná agentúra dokázala historicky prvýkrát do 24 hodín od schválenia materiálu na vláde spustiť výzvu a nastaviť všetky súvisiace postupy.

 

Blesková správa MPRV SR

tlačová správa, MPRV SR

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov