LG Architect

Nedela 03.júla 2022, meniny má Miloslav, zajtra Prokop

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky Samuel Vlčan včera vymenoval a uviedol do funkcie nového generálneho riaditeľa Národného poľnohospodárskeho a potravinárskeho centra (NPPC) Martina Polovku.

„Želám pánovi Polovkovi veľa síl a pozitívnej energie pri vedení významnej agrorezortnej organizácii. Jeho vysoké kvality a bohaté pracovné skúsenosti v agrosektore ocenila na výberovom pohovore nedávno aj výberová komisia. Teším sa na úspešnú spoluprácu s novým generálnym riaditeľom NPPC,“ uviedol minister Vlčan pri odovzdaní menovacieho dekrétu. Slávnostného aktu sa zúčastnila spolu s ministrom generálna tajomníčka služobného úradu MPRV SR Zuzana Nouzovská.

Ing. Martin Polovka, PhD. , je absolventom Fakulty chemickej a potravinárskej technológie na STU v Bratislave, kde absolvoval aj doktorandské štúdium zamerané na fyzikálnu chémiu – hodnotenie kvality a stability potravinových systémov nedeštruktívnymi spektrálnymi metódami. V NPPC pôsobil v minulosti ako vedúci oddelenia chémie a analýzy potravín, bol aj zástupcom generálneho riaditeľa pre výskum. Pred vymenovaním do funkcie GR NPPC bol riaditeľom Výskumného ústavu potravinárskeho.

NPPC zabezpečuje komplexný výskum a zhromažďovanie poznatkov z oblasti trvalo udržateľného využívania a ochrany prírodných, predovšetkým pôdnych zdrojov a vody pre pestovanie rastlín a chov zvierat, zabezpečenia kvality, bezpečnosti, inovácií a konkurencieschopnosti potravín i nepotravinárskych výrobkov poľnohospodárskeho pôvodu, produkčného i mimoprodukčného vplyvu poľnohospodárstva na životné prostredie a rozvoj vidieka a transfer poznatkov poľnohospodárskeho výskumu užívateľom.

Kompletné informácie z výberového konania (vrátane záznamu z verejného vypočutia) sú zverejnené tu.

 

Tlačová správa MPRV SR

tlačová správa, MPRV SR

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov