BASF Butisan

BASF Butisan

Basf butisan

Streda 10.augusta 2022, meniny má Vavrinec, zajtra Zuzana

36 slovenských poľnohospodárskych a potravinárskych firiem je pripravených od školského roka 2017/2018 vzdelávať budúcich prvákov-stredoškolákov v systéme duálneho vzdelávania.

  • Na výber z 12 poľnohospodárskych a 6 potravinárskych učebných odborov
  • Zamestnávatelia potrebujú najmä žiakov v odboroch poľnohospodár – mechanizácia a cukrár – pekár

Deviataci základných škôl si môžu podávať prihlášky na štúdium v stredných odborných školách s agropotravinárskym zameraním a vyberať spomedzi 12 poľnohospodárskych a 6 potravinárskych učebných odborov. Najväčší dopyt zo strany firiem je po žiakoch, ktorí vyštudujú učebný odbor poľnohospodár – mechanizácia a cukrár – pekár. Zamestnávatelia však hľadajú napríklad aj študentov učebných odborov poľnohospodár-farmárstvo či agromechanizáror-opravár. Doterajšie skúsenosti potravinárov zase ukázali, že im chýbajú okrem vzdelaných pekárov a cukrárov aj mäsiari alebo biochemici, ktorí by našli uplatnenie v mliekarenskej výrobe.

Systém duálneho vzdelávania je príležitosťou, ako prepojiť vzdelávanie s praxou a prilákať aj do menej atraktívnych odborov kvalitných ľudí.

Čísla hovoriace o zamestnanosti v agropotravinárskom sektore a priemernom veku jeho pracovníkov nie sú pritom vôbec lichotivé. Ak porovnáme rok 1995 a 2014, tak pokles zamestnanosti v odvetví dosiahol 73%, s čím automaticky súvisí vyľudňovanie vidieka. Podľa Eurostatu v agropotravinárskom sektore ešte v roku 1995 pracovalo 203tisíc zamestnancov, v roku 2014 už len 53tisíc ľudí.

V roku 2005 sa zvýšil priemerný vek zamestnancov v poľnohospodárstve na 44 rokov a v roku 2014 už dosiahol priemerný vek 46,6 rokov u žien a 46,8 rokov u mužov. Starne hlavne mužská populácia. Znížil sa podiel mladých pracovníkov do 34 rokov a stagnoval podiel pracovníkov do 39 rokov.

„Práve systém duálneho vzdelávania je možnosť, ako motivovať mladých ľudí, aby spolu so štúdiom zároveň aj praxovali u konkrétneho zamestnávateľa. Odhaduje sa, že do roku 2050 pribudnú na svete dve miliardy ľudí a požiadavka na výrobu potravín vzrastie o 70%. Perspektíva potreby agropotravinárstva tu preto je“, uviedol predseda Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory Milan Semančík.

Osvedčenie na vstup do systému duálneho vzdelávania vydala SPPK v zrýchlenom procese pre školský rok 2015/2016 najskôr dvom poľnohospodárskym podnikom. Pre školský rok 2016/2017 bolo pripravených vzdelávať študentov už 33 agropotravinárskych firiem. V školskom roku 2017/2018 pribudol k týmto zamestnávateľom ešte jeden podnik a osvedčenie pre dve ďalšie firmy ešte musí schváliť Predstavenstvo SPPK. Spolu tak bude vzdelávanie v praxi zabezpečovať 36 poľnohospodárskych a potravinárskych podnikov.

SPPK verí, že žiaci spolu so svojimi rodičmi sa budú zodpovedne rozhodovať pri výbere budúceho povolania a že využijú možnosti kvalitnej výučby v praxi, ktorú môžu budúci prváci stredoškoláci získať na viacerých miestach Slovenska v agropotravinárskych podnikoch.

Poľnohospodári a potravinári, ktorí prešli certifikáciou a získali osvedčenie od Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory, sú pripravení na vzdelávanie mladých ľudí v praxi.

Jana Holéciová, hovorkyňa SPPK

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov