Utorok 06.júna 2023, meniny má Norbert, zajtra Róbert

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC) ako vykonávateľ Schémy štátnej pomoci zverejnilo Výzvu na predkladanie žiadostí o poskytnutie pomoci na podporu skladovania produktov poľnohospodárskej prvovýroby v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine.

„Výzva je otvorená od polnoci 23. mája 2023 do 2. júna 2023 do 12:00 hodiny. Žiadosť a prílohy sa predkladajú prostredníctvom elektronického formulára a zároveň v listinnej podobe. V rámci tejto výzvy je schválený celkový limit finančných prostriedkov v sume 750 000 EUR pre všetkých žiadateľov,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

Pomoc podľa tejto schémy sa môže poskytnúť na udržanie a podporu poľnohospodárskej prvovýroby a to formou kompenzácie časti zvýšených nákladov na skladovanie vlastnej produkcie výrobkov poľnohospodárskej prvovýroby alebo časti zvýšených nákladov na skladovanie produkcie výrobkov poľnohospodárskej prvovýroby priamo alebo nepriamo združovaných poľnohospodárskych podnikov.

Všetky potrebné informácie sú pre žiadateľov zverejnené na webe (viac tu).  V prípade doplňujúcich otázok alebo akýchkoľvek nejasností pri vypĺňaní formulára, žiadateľ môže kontaktovať centrum podpory a to výlučne elektronicky, zaslaním emailu na adresu: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.

 

Flash správa MPRV SR

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov