Revycare

darux

Revycare

Štvrtok 30.marca 2023, meniny má Vieroslava, zajtra Benjamín

Národné poľnohospodárske a potravinárske centrum (NPPC), ktoré je vykonávateľom Schémy štátnej pomoci na podporu poľnohospodárskej prvovýroby, rybolovu a akvakultúry v dôsledku agresie Ruska proti Ukrajine vyplatilo k dnešnému dňu úspešným žiadateľom vyše 8 miliónov EUR. Vyplatených je takmer 500 z vyše 800 oprávnených subjektov.

„Proces vyplácania pomoci prebieha plynule, apelujeme však na žiadateľov, aby sa riadili pokynmi, uvedenými v sprievodnom liste a po obdržaní zmluvy jej podpísanú verziu s notársky overeným podpisom bezodkladne doručili NPPC. Upozorňujeme, že zmluvy, ktoré nebudú doručené NPPC do 27. 3. 2023, nebudú môcť byť vyplatené, resp. NPPC ich vyplatenie negarantuje,“ uviedol generálny riaditeľ NPPC Martin Polovka.

NPPC tiež dáva do pozornosti žiadateľom, ktorých sumy pomoci boli krátené oproti sume požadovanej v žiadosti o poskytnutie pomoci, že nároky žiadateľov v zmysle Schémy štátnej pomoci boli striktne porovnané s údajmi v registri IACS, ktorý vedie PPA, resp. s údajmi v štatistických výkazoch Ryb 1-01 a Pol 18-01. „V prípade nesúhlasu s krátením podpory, odporúčame žiadateľom obrátiť sa na MPRV SR, tento postup však nemá z pohľadu vyplatenia priznanej sumy odkladný účinok,“ dodal M. Polovka.

 

Tlačová správa MPRV SR

Predplatné Agromagazínu

AGROMAGAZÍN je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho ZADARMO.

Viac o predplatnom Agromagazínu

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov