LG Architect

Nedela 03.júla 2022, meniny má Miloslav, zajtra Prokop

Výnosy zo spracovania jatočných ošípaných naďalej stagnujú. V posledných dňoch sa však nálada stále zlepšovala. Z toho by mali profitovať aj ceny prasiatok.​

Nálada na trhu s jatočnými ošípanými sa naďalej zlepšuje. Previsy boli odstránené a zvieratá pripravené na porážku môžu byť v krátkom čase k dispozícii. Živá ponuka sa zmenšuje, čo je vidieť aj na padajúcich jatočných hmotnostiach. A s prichádzajúcou vlnou horúčav budú váhy pravdepodobne ešte klesať. Červená strana zatiaľ nezdieľa priateľské hodnotenie na trhu a odkazuje na stagnujúci trh s mäsom. Priestor na vyššie ceny zatiaľ nevidia. Asociácia skupín výrobcov (Vereinigung der Erzeugergemeinschaften – VEZG) dnes opäť ponecháva zoznam nezmenený.

Ochota nastajnenia

Záujem o kúpu prasiatok v Nemecku sa pomaly zvyšuje. Obchodníci v súčasnosti označujú trh za vyvážený. Cenové ponuky na aktuálny týždeň sa teda do značnej miery nezmenili. V Holandsku išla cena prasiatok opäť mierne nahor, rovnako ako minulý týždeň. Odborníci tvrdia, že jemný priateľský trend pravdepodobne čoskoro prekročí hranicu.

 

Z topagrar preložila a upravila Martina Gondeková, NPPC-VÚŽV Nitra

Martina Gondeková, NPPC-VÚŽV, Nitra

Predplatné Agromagazínu

Agromagazín je mesačník o ekonomike a financiách v agrosektore.

Predplaťte si časopis samostatne, alebo iný z našich časopisov a získajte ho Zadarmo.

Viac o predplatnom Agromagazínu

bkt

pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

agromagazin

pole

mechanizacia

chov