logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu najagromanažér Nominácia na NAJ Agromanažér 2013: R. Nádaský, predseda PD Špačince

Nominácia na NAJ Agromanažér 2013: R. Nádaský, predseda PD Špačince

R. Nádaský patrí k agromanažérom, ktorí si uvedomujú, že musia byť nároční sami na seba, aby mohli požadovať kvalitnú prácu aj od svojich zamestnancov.

Tím ľudí, ktorý si za ostatné roky hlavný manažér okolo seba sformoval, je podľa neho hybnou silou neustálej snahy o ďalší progres podniku. Aj keď stojí v čele podniku, vie, že jeho úlohou je prostredníctvom umného manažmentu prinášať nové príležitosti aj pre svojich zamestnancov tak, aby sa mali lepšie. Táto sympatia potom prechádza do vzájomnosti v podobe toho, že aj zamestnanci podniku sa snažia dať zo seba to najlepšie. Tímová práca funguje, čo dokazujú aj výsledky. V rámci našej súťaže NAJ naše pole podnik získal nejedno ocenenie top producenta viacerých komodít. Predovšetkým pestovateľské výsledky za repku v roku 2011, pri ktorej podnik zaznamenal výnos 4,89 t/ha a kukuricu s úrodou 12,8 ton/ha vyniesli podniku primát najúspešnejšieho pestovateľa v súťaži NAJ za tieto komodity. A to, že to v Špačinciach vedia, dokázali i v roku 2012. Napriek dramatickému zrážkovému deficitu počas minulého roka dokázali vydolovať opäť zaujímavé úrody obidvoch plodín – repky 3 t/ha a kukurice 8,6 t/ha.   Silnou stránkou R. Nádaského je obchod. Je to rodený obchodník s túžbou neustáleho zdokonaľovania sa. „Už starý otec ma učil, že keď všetci nakupujú, ja mám predávať, a keď predávajú, mám nakupovať“, hovorí o jednom z pravidiel predaja predseda. Svoje obchodnícke zručnosti nepredvádza len pri rastlinných agrokomoditách, no obchodníka z neho spravili skúsenosti s predajom jatočného dobytka. Klientela družstva je naozaj multinacionálna. Predaj býkov ako i nákup mladých býčkov predseda realizuje po celej Európe. Vývoz do Turecka, Libanonu, Talianska, Rakúska a iných destinácií tu nie je raritou.  Býva vždy osobne prítomný pri odovzdávaní a posudzovaní nami dodávaných zvierat i v zahraničí. To isté platí i pre nákup mladých býkov. R. Nádaský si postupne vybudoval aktívnu obchodnú sieť, ktorej môže jatočné zvieratá dodávať.
Celý profil R. Nádaského vrátane ďalších jeho manažérskych a obchodných stratégií si môžete prečítať v AGROMAGAZÍNe 06/2013.Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov