logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

projekty agromagazínu Nominácia do súťaže NAJ agromanažér 2020: Peter Lukáč

lukac-peterNominácia do súťaže NAJ agromanažér 2020: Peter Lukáč

Peter Lukáč zastáva názor, že dosiahnuť výnimočné výsledky možno spojením síl všetkých zainteresovaných ľudí vo výrobe, ktorí veria v spoločný cieľ a opierajú sa o potrebné znalosti, ktoré ich dokážu k tomuto cieľu doviesť. Môžeme ho tak charakterizovať ako manažéra, ktorý spája.

Jeho hlavnou hybnou silou k progresu je presvedčenie ísť za svojím vytýčeným cieľom a snažiť sa racionálne vysvetliť ostatným členom tímu svoje názory o tom, čo je dobré pre podnik tak, aby ich prijali za svoje a následne nerobili veci „nasilu“, ale z vlastného presvedčenia. Je totiž presvedčený o tom, že takto dokážu spraviť veci lepšie. To všetko v duchu spolupráce. „Snažím sa spájať ľudí v rastlinnej výrobe a živočíšnej výrobe, aby medzi nimi nevládla súťaživosť, ale kooperácia. Ľudia v obidvoch týchto segmentoch výroby musia držať spolu, pretože robíme ako celok a spolupráca je kľúč k úspechu“, prízvukuje P. Lukáč. Skutočne mimoriadne silnou stránkou tohto manažéra je okrem aktívnej komunikácie so zamestnancami aj jeho široké spektrum skúseností v oblasti výživy zvierat, ktoré zozbieral z množstva predchádzajúcich skúseností na mnohých farmách ako aj v spolupráci s množstvom odborníkov. Vďaka týmto skúsenostiam si vie okrem iného udržať i triezvy, resp. racionálny pohľad na potenciál prínosu experimentovania a inovácií vo výrobe, keďže ako výživový poradca bol roky konfrontovaný s množstvom výsledkov rôznych experimentov ako v laboratórnych, tak i praktických podmienkach. Takže ak sa tohto manažéra opýtate na jeho vôľu experimentovať, odpovie, že experimentuje, ale nie radikálne a bezhlavo. Vie totiž, že experimentálne výsledky v laboratórnych podmienkach nemusia zákonite priniesť totožné výsledky v praxi, kde podmienky vo výrobe dennodenne podliehajú výraznejšej dynamike. Poznať vlastný podnik do detailu je preto veľkou devízou a to z pohľadu riešenia nielen inovácií, ale aj každodenného manažmentu výroby.

Celý profil predsedu predstavenstva PD Ďumbier Brezno Ing. Petra Lukáča nájdete v AGROMAGAZÍNe 07/2020 na s. 7 – 9.

/AGROBIZNIS/Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

Deň poľa Kozárovce Deň poľa Špačince Deň poľa Liptovský Mikuláš Deň poľa Budulov Deň poľa Pataš Deň poľa Bánovce nad Bebravou

pottinger

kuhn spravocanie pôdy

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov