Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

cropio_dev_5Technológia budúcnosti dostupná poľnohospodárovi už dnes – diaľkové snímkovanie Zeme

Využite diaľkové snímkovanie Zeme vo svoj prospech. Pozrite sa na svoje polia tak ako sa na ne pozerá štát a Európska únia.

Ďalšia z radu inovácií ktorú na slovenský trh prináša spoločnosť Respect Slovakia s.r.o spolu zo spoločnosťou AgriTechnika cz s.r.o. je diaľkové snímkovanie Zeme ukrajinskej spoločnosti CROPIO. Pomer ceny a kvality programu je na svetovom trhu jedinečný preto sme po zvážení a testovaní úspešne priniesli obchodné zastúpenie pre Slovenskú a Českú republiku.

Snímky diaľkového snímkovania si v podstate môžete spracovávať zadarmo vo vlastnej réžii, no z vlastnej skúsenosti musím povedať že je na to potrebné veľa času a trpezlivosti, odporúčam štúdium geoinformatiky a aj tak sa človek vzhľadom na malé množstvo spracovaných dát nedostane k požadovaným výsledkom. Vzhľadom na túto odbornú a dátovú náročnosť sme sa dopracovali ku systému diaľkového snímkovania plodín Cropio kde sa venujú len tejto problematike a zbierajú a porovnávajú dáta z doslova miliónov ha pôd. Teda prinášajú vysokú pridanú hodnotu nielen zberu dát, ale aj ich vyhodnocovaniu. Takýchto spoločností je samozrejme na globálnom trhu viacero dokonca niektoré spoločnosti ako napr. poisťovne si vypracovávajú vlastné systémy no my sme sa zamerali na pomer kvality, ceny dostupnosti, jednoduchosti pracovného prostredia a hlavne využitiu vo výrobnej praxi a pridanej hodnote. Lebo síce je pekné niečo vidieť no dôležitejšie je to vedieť využiť vo svoj prospech a to tento program umožňuje.

Čo Cropio Vie?

Poskytne Vám ucelený pohľad na vaše parcely a to aj spätne. Zobrazuje aktuálny stav vegetácie a krivku jej dynamiky rastu, vyznačuje miesta, kde majú plodiny problém. Vegetáciu zobrazuje na dennej báze, snímky vysokého rozlíšenia 5 až 7 krát do mesiaca. Dáva vám možnosť porovnávania jednotlivých odrôd či už v danom roku, alebo medziročnej so zaznamenaným vplyvom počasia. Umožňuje teda pozerať sa ako sa vegetácii na parcele darí, porovnávať agronomické zásahy, vytvárať mapy hnojenia a nastavovať ich. Zaznamenáva celú históriu priebehu vegetácie, počasia nielen v priebehu sezóny, ale aj v priebehu rokov. Predikuje úrodu v čase +- 15%.rozdielom oproti skutočne pozberanej úrode. Systém vie spracovávať údaje z najbližšej stanice SHMÚ poprípade vašej meteostanice. Dokáže plánovať zber podľa stupňa zrelosti jednotlivých odrôd. Plánovať mechanizáciu a priebeh prác. . Zaznamenáva miesta odberov a výsledky rozborov pôd a mnoho ďalšieho V poisťovníctve tento program umožňuje lokalizáciu škôd v prípade ľadovca a v prípade vyorávok porastov, požiarov, povodní a záplav aj bez obhliadkovú likvidáciu udalostí. Cena je pri 700 ha farme 2 usd na ha a s nárastom výmery sa cena znižuje .V prípade spolupráce je možné sa dopracovať ku uvedenému systému bez dodatočných nákladov na podniku. Čo je naším spoločným cieľom priniesť maximálnu pridanú hodnotu za minimálne náklady.

Ing. Martin Nevolný - Respect Slovakia

Ing. Ladislav Balázs – Agritechnika cz

Iryna Shevchenko - CROPIO

konferencia2019_300x90

Ceny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

naj agromanazer 2018

najstroj-2019

euralis_dec18

banner-lemken-rubin10

banner-pottinger

 

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

chov pole mechanizacia

sady vinoteka agromagazin