logo

Meniny

pocasie16

                   3 dni  10 dní

dry-wheatCorteva Agriscience vytvorí granty na podporu klimaticky pozitívneho poľnohospodárstva

Martin Plesný

Program bude odmeňovať poľnohospodárov za rozširovanie inovácií.

Spoločnosť Corteva Agriscience oznámila záväzok poskytnúť 500 000 dolárov na vytvorenie výzvy na podporu klímy Corteva Agriscience Climate Positive Challenge, ktorá by mala podporiť smerovanie ku klimaticky šetrnejšiemu poľnohospodárstvu. Grantový program sa začne budúci rok a odmeňuje postupy, ktoré minimalizujú emisie uhlíka a chránia životné prostredie, no zároveň poskytujú udržateľné podmienky pre farmy a poľnohospodárov.

Granty poskytnú finančné výhody poľnohospodárom, ktorí už vyvíjajú inovatívne, klimaticky šetrné postupy za spolupráce s miestnymi environmentálnymi skupinami, univerzitami, pestovateľmi alebo inými v poľnohospodárskom hodnotovom reťazci, ktorými im pomôžu rozšíriť tieto postupy za hranice ich vlastných pozemkov.

„Chápeme výzvy, ktorým poľnohospodári na celom svete čelia, pokiaľ ide o výzvy v oblasti obchodu, predpisov a počasia,“ povedal James C. Collins ml., generálny riaditeľ spoločnosti Corteva Agriscience. „Tieto dôvody sú našimi hlavnými hnacími silami, vďaka ktorým teraz dávame toto oznámenie - poskytnutie stimulov tým poľnohospodárom, ktorí majú záujem rozširovať svoje postupy.“

Collins prvýkrát predstavil koncept klimaticky šetrného poľnohospodárstva na minuloročnej Svetovej potravinárskej cene. Odvtedy sa spoločnosť stretávala s poľnohospodármi a organizáciami zastupujúcimi všetky odvetvia poľnohospodárstva a potravinárstva na čele rozvoja poľnohospodárskej udržateľnosti. Diskutovalo sa o tom, čo by bolo potrebné na vytvorenie bezuhlíkového a klimaticky šetrného poľnohospodárskeho priemyslu na celom svete.

„Je zrejmé, že existuje túžba a vášeň pre spoluprácu a koordináciu, aby sme mohli čo najlepšie vyriešiť nepochybne najväčšiu výzvu našich životov,“ uviedol Collins.

Corteva už pracuje na vytvorení trhových finančných stimulov pre poľnohospodárov. Dcérska spoločnosť firmy, Granular, spolupracuje s Nori, jediným trhom na svete, ktorý odstraňuje oxid uhličitý. Táto stránka spája kupcov uhlíkových kompenzácií s poľnohospodármi, ktorí uplatňujú udržateľné poľnohospodárske postupy, a poskytuje im životaschopný trh s uhlíkovými kreditmi, ktorý bude generovať príjmy.

„Toto je len začiatok,“ povedal Collins. „Je toho omnoho viac, čo my – a všetci spoločne – dokážeme.“  

Martin Plesný

AC&C Public RelationsCeny na burze MATIF sú v EUR/t a ceny na burze CBoT v UScent/bušel

banner-pottinger

Ponuka našej vydavateľskej skupiny

 

agromagazin

pole

mechanizacia

chov